پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

همکاران غلامرضا تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به دعوت اتاق بازرگانی به کهگیلویه و بویراحمد آمدند تا این بار نیز یک فرصت تاریخی دست کم روی کاغذ برای این استان پرظرفیت فراهم شود؛ فرصتی که با ارزیابی دستاوردهای این سفر می‌توان قضاوت کرد که آیا آب و هوای اردیبهشتی و بی‌نظیر یاسوج و گچساران مردان اهل حساب و کتاب را به اینجا کشانده یا اقدامی هوشمندانه برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مغفول بودجه، این استان را میزبان اثرگذارترین نمایندگان مجلس کرده است؟

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جبار کیانی به یکی دیگر از قول‌های خود عمل کرد و بانی یک کار مهم در کهگیلویه و بویراحمد شد؛ کاری که مردم و افکار عمومی با بازخورد و دستاوردهای آن، عیار این کار خوب اتاق بازرگانی و سازمان مدیریت را می‌سنجند.

اگر چه بخش زیادی از توپ و میدان در دست حسن نوروزی و مدیران ارشد این استان است اما افکار عمومی بعد از این سفر قضاوت خواهند کرد که آب و هوای بی‌نظیر اردیبهشتی یاسوج و گچساران، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را به اینجا کشانده یا عزمی جدی برای تغییر تصورها در مورد استان کهگیلویه و بویراحمد، اثرگذارترین نمایندگان مجلس را به این دیار آورده است.

اما هر چه باشد، نفس این حرکت، مردان اهل حساب و کتاب کمیسیون بودجه را با نام این استان و خواسته‌هایش آشنا می‌کند و همین هم ارزشمند است.

جبار کیانی، با یک هوشمندی خاص، ۲۵ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس را به کهگیلویه و بویراحمد دعوت کرد؛ اعضایی که بودجه ۹۹ کشور را می‌بندند و برخی از آنها نیز در مجلس بعدی خواهند بود.

قرار است، همه حرف این استان در دو گزارش کوتاه به این نمایندگان زده شود؛ یکی فضای کسب و کار و اشتغال و دیگری زیرساخت‌ها و زیربناهای مورد نیاز در کهگیلویه و بویراحمد

گزارشی که بیش از آنچه اقدام هوشمندانه اتاق بازرگانی یاسوج اهمیت داشته باشد، هنر مدیران در سخن گفتن و چکش‌کاری آنچه استان می‌خواهد و آنچه در حیطه اختیارات این کمیسیون است، مهم است.

بدون شک، مردان اهل حساب و کتاب مجلس نیامدند تا سخنرانی گوش دهند و لیستی بلند بالا از خواسته‌ها را بشنوند بلکه این مدیران ما هستند که بدانند خواسته‌های زیاد مهم نیست و مهمترین خواسته‌ها مهم هستند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، قطعا گزارشات دیوان محاسبات و تفریغ بودجه این استان را دارند و نمی‌شود با آمار و حرف کلی و شفاهی فقط تقاضای اعتبار شود؟ آنها حرف کارشناسی باید بشنوند.

چشم و قلم رسانه‌ها روی زبان مدیران این استان است تا ببینند آنها از اعضای کمیسیون بودجه مجلس چه می‌خواهند.

مدیرانی که اگر قانون بودجه را نخوانده باشند و مسلط نباشند بدون تردید نمی‌توانند گزارش خوبی بدهند که فکر و ذهن این نمایندگان را روی کمک به این استان مثبت شود و فشارها روی تاجگردون کمتر شود؛ تاجگردونی که همکارانش در کمیسیون بودجه او را متهم می‌کنند که قلمش در این چند سال به سمت استان زادگاهش، بیشتر چرخیده است.

سفر مهمی انجام گرفته است و اتاق بازرگانی و حسن نوروزی در سازمان مدیریت، بانی یک کار خوب شدند.

آنها مستند می‌خواهند و باید متقاعد شوند که در بودجه این مملکت، کدام عددها را به کدام بخش‌ها و پروژه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص دهند.

آنها باید متقاعد شوند که چرا باید در این استان، مشوق‌های متفاوت سرمایه‌گذاری تعریف کنند و برای آن پول و اعتبار بگذارند.

برای آنکه استان کهگیلویه و بویراحمد از این فرصت استفاده کند، نشستی روز گذشته به ریاست معاون اقتصادی استاندار برگزار شد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کدهای خوبی به مدیران داد تا بر اساس آن اطلاعات گزارشی که قرار است برای اعضای کمیسیون قرائت شود را آماده کنند.

او گفت که مدیران اجرایی باید باید روی مسائل مهم و کلان این استان متمرکز شوند و با ارائه نقشه و تصویر واضح از آنچه که می‌خواهند، اطلاعات مقایسه‌ای با سایر استان‌ها و به تناسب کل کشور آماده کنند.

جبار کیانی نیز توصیه‌ها و مشاوره‌های خوبی به مدیران داد.

مدیرکل دیوان محاسبات، معاون اقتصادی استاندار، مدیرکل اقتصاد و دارایی و برخی دیگر از مدیران نیز در این نشست دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و مقرر شد که گزارش حوزه اشتغال و فضای کسب و کار را جبار کیانی ارائه کند و گزارش حوزه زیرساخت‌ها را نیز حسن نوروزی ارائه کند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه، روز چهارشنبه را در گچساران بودند و پنج شنبه و جمعه نیز در یاسوج خواهند بود و در شورای برنامه‌ریزی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/ بنام-ک