پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالی که در سال‌های گذشته تعدادی از کارخانه‌های فارس به استان‌های دیگر انتقال یافت، حالا دبیر اجرایی خانه کارگر فارس از تلاش عده‌ای برای انتقال کارخانه روغن نباتی شیراز نیز خبر می‌دهد.

 به گزارش ریواس جنوب و بر پایه توضیحات علی راستگو، کارخانه قالی‌بافی فارس یکی از این کارخانه‌هاست که در سال‌های گذشته به شهر کاشان استان اصفهان انتقال یافته است.

به گفته‌ی این مقام مسؤول حوزه کارگری در فارس، انتقال کارخانه‌های تولیدی استان فارس به استان‌های دیگر، اشتغال و درآمد زیادی را با خود منتقل می‌کند.

راستگو معتقد است که این موضوع ناشی از ضعف مدیریتی در استان است.

او همچنین با اشاره به وضعیت کارخانه روغن نباتی شیراز، خبر داده که عده‌ای در تلاش هستند که این کارخانه را به تهران متقل کنند.

** شستا باید به کارگران واگذار شود

به نقل از ایلنا، راستگو در گردهمایی کارگران در شیراز، همچنین با بیان اینکه شرکت شستا متعلق به کارگران و کارفرمایان است و سکان اداره این شرکت باید به کارگران و کارفرمایان سپرده شود؛ تأکید کرد: اگر قرار است شستا واگذار شود باید در اختیار هیئت مدیره کانون بازنشستگان قرار گیرد به طوری که کارگران هم سهام‌دار کارخانجات واگذار کننده باشند.

** ۱۲ سال است که کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات به حقوق خود نرسیده‌اند

راستگو در ادامه در خصوص کارگران کارخانه مخابرات بیان کرد: اگرچه کارگر و افرادی که در این کارخانه فعالیت می‌کردند حدود ۱۲ سال است که بازنشسته شدند اما متاسفانه آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند حق و حقوق خود را دریافت کنند.

** رئیس کارخانه مخابرات توانایی اداره مجموعه را ندارد

وی با اشاره به اینکه رئیس کارخانه مخابرات راه دور توانایی اداره این مجموعه را ندارد، گفت: این فرد با گذشت ۱۰ سال از عمر مسئولیت‌اش هنوز نتوانسته حق و حقوق نیروها و کارکنانش را بپردازد.

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس گفت: اگر اشتباهی از یک کارگر سر بزند عصر همان روز توسط کارفرما و… بازخواست می شود اما کارفرمایی که از تهران برای مدیریت کارخانه مخابرات به شیراز آمده بعد از گذشت ۱۲ سال نتوانسته موفق عمل کند.

۱۱ اردیبهشت معادل اول ماه مِه (May) روزِ جهانیِ کارگر یا روزِ کارگر نامیده می‌شود که همه ساله با برگزاری جشن، مراسم و یا در برخی موارد تظاهرات و تجمعات اعتراضی همراه است.

انتهای پیام/ سجاد بنام