پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اختلافات ادامه دار مدیران اصلی بخش چاروسا سال هاست که ادامه دارد و به نظر می رسد که قابل حل شدن هم نیستند.

به گزارش ریواس جنوب در حالی که مساله گرانی به یک دغدغه اساسی برای مردم تبدیل شده است و لزوم اتحاد و وحدت بین مسوولان را برای برطرف کردن مشکلات بیش از پیش اهمیت پیدا می کند، در منطقه محروم چاروسا همه چیز در سایه اختلافات مدیران با هم در حال سپری شدن است.

هر مسوولی هم سنگ خود را به سینه می زند و خود را دلیل آبادی شهر و دیگری را عامل عقب ماندن شهر می داند.

از اختلاف نظرها و طیف بندی اعضای شورای شهر و شهردار که بگذریم اختلافات سه ضلع اصلی شهر یعنی امام جمعه،بخشدار و رییس آموزش و پرورش با همدیگر ،عامل اصلی عقب رفت منطقه محروم چاروسا به حساب می آید.شکوهی. صلواتی. محمودی

در تازه ترین اختلاف رسانه ای بین این مثلث، امام جمعه چاروسا بخش را بی مدیر خواند و گفت چون در این بخش مدیر پای کار وجو ندارد مجبور به حل مشکلات از طریق فرمانداری هستیم.

در بخشی از اظهارات حجت الاسلام صلواتی آمده است:  ضعف مدیریت در بخش باعث شد از فرماندار دعوت کنیم با حضور خود به مسئله گاز این مطقه و مشکلات آن پایان دهد.
امام جمعه قلعه‌رئیسی گفت: اگر مدیری در بخش بود که متولیان گاز را کنار هم جمع و در کنار مردم درد مردم را از نزدیک احساس می‌کرد نیاز به حضور فرماندار نبود، ضعف مدیریت بود که ما را مجبور به دعوت از فرماندار کرد.
وی گفت: علیرغم خدمات خوب و قابل تقدیر نظام اسلامی، انقلاب و دولت در گازرسانی اما بر اثر ضعف مدیریت و نا هماهنگی بین متولیان گازرسانی مردم در این منطقه اذیت شدند.

و اما بخشدار چاروسا نیز در جوابیه امام جمعه با رد بی تفاوتی خود از جلسات متعددش در زمینه گاز گفت و تاکید کرد:مشکلات گاز رسانی و نصب کنتور در سطح روستاهای بخش با هماهنگی دستگاهای متولی از جمله نظام مهندسی،بنیاد مسکن،شرکت گاز مرتفع گردید و همچنین مصوب گردید که استشهادیه محلی مورد تأئید شورای اسلامی روستا به جای قولنامه در جهت کاهش هزینه‌های جانبی برای خانوار ها کفایت گردد.

علی محمودی در بخش دیگری گفته بود:نسخه نجات قلعه رئیسی و بخش چاروسا تعامل،وحدت وهمدلی می باشد و با تعامل وحدت و همدلی می توان در راستای حل معضلات منطقه محروم چاروسا اقدامات اساسی انجام داد و کارنامه قابل قبولی در محضر شهدای گرانقدر داشت و می توان با برگزاری جلسات درون بخشی چنین شبه هایی را به راحتی برطرف نمود چرا که وضعیت فعلی بخش چاروسا و شهر قلعه رئیسی در شان مردم قدرشناس این بخش و شهر نیست،واگر به دنبال آبادانی و تحول هستیم و می خواهیم حق و حقوقی که در گذشته باید به این بخش و شهر داده می شده و نشده را بگیریم، باید همدل و همراه هم، قدم برداریم.

 

هفته معلم در چاروسا هم همانند سال های گذشته بی حواشی نبود و بحث اصلی گفت و گوهای فضای مجازی این روزها بوده است.

امام جمعه چاروسا بعد از آنکه کد های سخنران جشن روز معلم چاروسا ذهن ها را متوجه او می کرد با انتشار عکس و پیامی در فضای مجازی نوشته بود:

بسمه تعالی یک هفته مانده به روز معلم مفصل در خطبه های نماز از قداست و عظمت و جایگاه و حرمت معلم و باید ها و نبایدها این حرفه مقدس از باب فرهنگ سازی حرف زدم ،روز قبل از روز معلم رفتم مدرسه دبستان فردوسی به همراه رئیس شورای شهر از معلمان با تقدیم شاخه گلی تقدیر نمودم همان روز همراه دانش آموزان و معلمان شهید نورالدینی به اردو رفتم و کنار این عزیزان بودن و در شب در مسجد جامع از معلمان عزیز حاضر در مسجد با تقدیم شاخه گلی تشکر کردم ،حالا حداقل انتظار بود مسئولان از باب تکریم جایگاهها حداقل دیداری با امام جمعه داشته باشند و یا حداقل جهت هماهنگی برای مراسم روز معلم جهت بیان آیه از قران و حدیث در شان معلم بعنوان سخنران دعوت می کردند . بنده بدون اطلاع از زمان جلسه در یاسوج بودم و اصلا منطقه نبودم. کلا یه ضرب المثل لری هست خطاب به معاونت پرورشی استان میگم :تا خواسم وت بگم وم گذشتی. هرچند خیلی وقت است بنده منتقد جدی عملکرد مدیر کل و مدیران منسوب و اربابان سیاسی آنان هستم .بعضی ها از ساحت مقدس معلمان قداست زدایی نمودند و بعضی معلم را به سلاخی بردند . بلاخره قیامت مجمع عمومی قضاوت الهی است فَانْتَظِرُوا إِنِّی مَعَکمْ مِنَ الْمُنْتَظِرِین

محمد شکوهی رییس آموزش و پرورش چاروسا نیز با رد این ادعا تاکید کرد که امام جمعه چاروسا اولین نفری بود که در جریان جشن روز معلم بود و از او به طریق مختلف و با ارسال دعوت نامه رسمی دعوت به عمل آمد.

وی گفت در چندین مرحله که خبرنگار ریواس جنوب نیز در جریان است به دفتر امام جمعه برای برطرف کردن اختلافات رفته ام اما در نهایت امام جمعه همان ایده های قبلی را در مورد آموزش و پرورش داشته است.

وی گفت انتظار بود در هفته معلم به احترام و ارزش معلم از پرداختن به مسایل حاشیه و غیرواقعی پرهیز می شد.

ریواس جنوب بدون قضاوت در این زمینه از مخاطبان خود می خواهد با ارسال یادداشت های خود به این پایگاه خبری بگویند که کدام مسوول برای مردم در حال خدمت است و کدام مسوول برای حفظ صندلی خود به آب و آتش می زند.