پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اطلاعات رسیده به ریواس جنوب حاکی از سبک جدیدی از استخدام و به کارگیری نیروها در شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد است که همه شیوه های پیشین از “گا و گا”، اتوبوسی، فله ای و همه این ها را پشت سر گذاشته است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، داوود راهزادی از اندک مدیران پای کاری است که با هماهنگی با مجموعه استانداری و دولت خدمات خوبی را در این چند سال داشته است و حیف است با برخی حواشی، به حاشیه برود.

از سوی دیگر، استخدام حتی از نوع غیرقانونی و غیرعادلانه آن هم، صفوف شلوغ بیکاری را خلوت‌تر می کند و وقتی سه جوان بیکار در اداره‌ای استخدام شوند، هر چه باشد شانس استخدام سه نفر دیگر روی صف بیکاری بیشتر شده و لذا، استخدام از هر نوعی در این استان نباید با نگاه های سخت گیرانه مواجه شود.

با همه این توضیحات، اما در شرکت توزیع نیروی برق شیوه جدیدی از استخدام رونمایی شد که دست سایر مدیرانی که قبلا در این حوزه دستی بر آتش داشتند از امور عشایر و بیمارستان شهید جلیل گرفته تا دانشگاه یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی و آبفا و سایرین را از پشت بسته است.

داوود راهزادی گویا در انتخابات سال قبل مجلس تعدادی از جوانان این استان را به کار مشغول کرد که طبق نگاهی که ریواس جنوب به استخدام و به کارگیری فرزندان این استان در سیستم دولتی دارد، تا اینجای کار ایراد زیادی متوجه او نیست اما متاسفانه بعد از فروکش کردن جو انتخابات، برخی از این افراد از کار خود کنار گذاشته شدند تا اینکه مجددا با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعداد چهار نفر از این افراد به صورت کارگر روزمزد جذب این شرکت شدند.

استخدام انتخاباتی و اخراج آنها بعد از انتخابات مدرن‌ترین شیوه به کارگیری نیرو است که رکورد آن فعلا در دستان داوود راهزادی است.

ریواس جنوب اگر چه لیست مورد نظر را در اختیار دارد اما نامی از این افرار نمی‌برد چرا که معتقد است این جوانان حقشان است که دولت برای آنها شغل درست کند ولی آنچه قابل توجیه نیست بازی با عواطفی است که معلوم نیست بعد از انتخابات چه سرنوشتی انتظار آنها را می‌کشد.

اطلاعات ریواس جنوب همچنین حاکی از آن است که اقدامات لازم برای به کارگیری یک نفر دیگر نیز انجام شده و در چند روز آینده به عنوان نیروی شرکتی یا قراردادی جذب بدنه شرکت توزیع نیروی برق خواهد شد.

اگر این افراد قرار است جذب شوند، باید تضمینی باشد که بعد از انتخابات یا به هر دلیل دیگری اخراج نشوند.

نباید تجربه تلخ و شرم‌آور به کارگیری بی حساب و کتاب نیروها در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تکرار شود که همانند یک تف سربالاست و اکنون نه اخراج آنها و آواره کردن جوانان و خانواده‌های آنان کار معقولی است و نه هم ادامه این لجام گسیختگی و بی در و پیکری قابل تحمل است.

توضیح ریواس جنوب: مقصود از کلمه “استخدام” معنای عرفی آن است.

انتهای پیام/ بنام_ ک