پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده انتظامی استان فارس شیوه‌ی سرقت از خانم‌ها توسط یک باند دو نفره در شیراز را تشریح کرد.

به گزارش ریواس جنوب و بنا بر اعلام سردار احمدعلی گودرزی از دستگیری اعضای باند ۲ نفره سارقان به عنف که تحت پوشش مسافرکش نما اقدام به ۵۰ فقره سرقت از شهروندان کرده بودند، در شیراز ‌خبر داد.

چند خانم در شکایت خود اعلام کرده‌اند: هنگامی که به عنوان مسافر سوار خودرو می‌شدیم ناگهان سرنشین با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت طلاجات، موبایل، وجه نقد و غیره از ما می‌کرد.

سارقان با ۲ سواری سمند و پژو ۴۰۵ دارای آرم تاکسی که پلاک‌های آنها مسروقه و دست‌نویس بوده است تحت پوشش مسافرکش، افراد عبوری را سوار و در مکان‌های خلوت با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت اموال آنان شامل گوشی تلفن همراه، وجه نقد، ساعت، انگشتر و عابر بانک آنان می‌کردند.

به گفته‌ی سردار گودرزی، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

در این راستا ماموران پلیس آگاهی پس از گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس و استفاده از منابع خبری موفق شدند ۲ نفر سارق را شناسایی و دستگیر و آنها را برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کنند.

وی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به ۵۰ فقره سرقت به عنف اقرار کردند، بیان کرد: وی بیان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته جزئیات بیشتری نیز کشف و اثبات شد و در ادامه سارقان مسافرکش نما پس از تحویل به مراجع قضائی، روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه تاکنون ۴۰ نفر از شکات شناسایی شده‌اند به شهروندان توصیه کرد حتی‌الامکان برای جابه‌جایی از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، تاکسی و آژانس مسافربری استفاده کنند.

انتهای پیام/ سجاد بنام