پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام‌جمعه شیراز با انتقاد شدید از ضعف مدیریت‌ها در مقابله با گران‌فروشی‌ها گفت: ضعف مدیریت موجب شده ۵۰۰ هزار خانه در یک کلان‌شهر خالی باشد، آن‌وقت یک جوان تازه ازدواج‌کرده، توانایی تأمین مسکن نداشته باشد.

انتقاد شدید امام‌جمعه شیراز از گران‌فروشی‌ها/مدیران آشفته‌بازار مسکن را نمی‌بینند؟!

به گزارش ریواس جنوب به نقل از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با انتقاد شدید از ضعف‌های مدیریتی که موجب گرانی و تنگی معیشت مردم شده است، اظهار داشت: بیشتر گرانی‌ها به خاطر ضعف در مدیریت است نه تحریم؛ لذا برای حل مشکل، نیاز به مدیریت جهادی است.

وی با اشاره به گرانی بی‌سابقه مسکن و اجاره‌بها و مشکلاتی که برای مردم به‌ویژه جوانان ایجاد کرده، خاطرنشان کرد: امروز تنها در یک کلان‌شهر ۵۰۰ هزار مسکن خالی است، آن‌ وقت یک جوان تازه ازدواج‌کرده سرپناهی برای خود و خانواده‌اش حتی برای اجاره ندارد؛ آخر چرا مدیران مملکت این چیزها را نمی‌بینند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ادامه داد: ما در مجلس قانون داریم که اگر کسی می‌خواهد مسکن را خالی نگه دارد، باید مالیات دهد اما عملاً چنین اتفاقی نمی‌افتد لذا مردم حتی نمی‌توانند منزل اجاره کرده و برای یک سرپناه گرفتار هستند.

امام‌جمعه شیراز خطاب به مدیران افزود: عجیب است که مدیران این گرانی‌ها و وضعیت نابسامان مسکن را می‌بینند و کاری نمی‌کنند، آخر جوانی که تازه ازدواج‌کرده و توان پرداخت اجاره‌بها ندارد، چکار باید بکند؟ چرا شما متوجه مشکلات مردم نیستید؟

دژکام گران‌فروشان را متوجه عالم عُقبی و مجازاتی که در انتظارشان است، کرد و گفت: کسانی که این گرانی‌ها را به وجود آورده‌اند، بدانند خداوند به کسی که در دنیا به مردم رحم نمی‌کند، در قیامت رحم نخواهد کرد.

انتهای پیام/ سجاد بنام