پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کودکان کار با حضور در پارک طبیعت شیراز آموزش‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف دیدند.

به گزارش ریواس جنوب، یوسف آفرینی مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در این باره گفت: این کودکان با هدف آموزش برخی مهارت ها در محیطی شاد و مفرح و همچنین آشنایی بیشتر با طبیعت و سبک زندگی سالم از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز به پارک طبیعت برده شدند.

به گفته‌ی وی کودکان در پارک طبیعت با هنر سفالگری از نزدیک آشنا شدند.

همچنین این کودکان در ادامه برنامه با تهیه خمیر، نان پخت کردند.

آشنایی با حیوانات مختلف و شیوه مناسب برخورد با حیوانات و همچنین آموختن مهارت‌های نجاری از دیگر برنامه‌هایی بود که در پارک طبیعت به کودکان کار آموزش داده شد.

در پایان برنامه، جشنی برپا شد و پس از پذیرایی از کودکان کار به آن‌ها هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

آفرینی در حاشیه این برنامه با بیان اینکه کودکان نیازمند حضور در محیط‌های جذاب هستند تا بتوانند خلاقانه رفتار کنند، گفت: از منظر روانشناختی سنین کودکی مهم ترین زمان برای شکل گیری شخصیت انسان است و اگر کودکان امکان حضور در محیط های آموزشی خلاق و پر نشاط را داشته باشند حتما آموخته هایشان را در طول زندگی به کار خواهند گرفت و سبک زندگی مناسبی را انتخاب خواهند کرد.

وی افزود: پارک طبیعت از جمله مکان‌هایی است که یادگیری آزاد را به کودک آموزش داده و خلاقیت و نوآوری را در کودک پرورش می‌دهد.

آفرینی ادامه داد: کودکان در این مکان همچنین با زندگی مسالمت آمیز با طبیعت آشنا می‌شوند و یاد می گیرند چگونه از طبیعت محافظت کنند.

مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در پایان تأکید کرد: نزدیکی هرچه بیشتر کودکان با طبیعت موجب شادی و نشاط آنها خواهد بود و سطح سلامت روان آنها را ارتقا خواهد داد و بر همین اساس ما باید چنین برنامه‌هایی را با جدیت ادامه دهیم.

انتهای پیام/ نجمه امیدپرور