پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده شهرستان جهرم در شورای اسلامی استان فارس با انتقاد از نوع نگاه نمایندگان مجلس به شوراها گفت: این در حالی است که شوراها در وضعیت بد فعلی سپر بلای دولت و مجلس هستند.

 به گزارش ریواس جنوب، عبدالله اسماعیلی در گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان جهرم، با اشاره به ناملایمات و کاستی‌های فعلی در سطح کشور، شوراها را سپر بلای دولت و مجلس دانست و تصریح کرد: اولین محل مراجعه‌ی شهروندان با چهره‌های برافروخته، عصبانی و گله‌مند از اوضاع بد معیشتی، اقتصادی و اجتماعی، شوراهای اسلامی در سطوح مختلف ازجمله روستا، بخش و شهر است و پس از آرام شدن توسط شوراها برای رفع بخشی از مشکلاتشان به مسؤولین معرفی می‌شوند.

نایب رییس شورای اسلامی استان فارس با بیان اینکه مسؤولین باید قدردان شوراها باشند، اظهار داشت: واقعیت این است که نمایندگان مجلس در کمک به شوراها کاهلی می‌کنند.

** برخی نمایندگان مجلس شوراها را هَووی خود می‌دانند!

اسماعیلی با انتقاد از برخی نمایندگان مجلس که شوراها را هَووی خود می‌پندارند، اظهار داشت: متأسفانه مجلس شورای اسلامی نیز برخورد خوبی با دموکراتیک‌ترین و مدنی‌ترین نهاد کشور ندارد و این موضوع در نحوه‌ی برخورد مجلس با طرح‌ها و لوایح ارسالی از شورای عالی استان‌ها مشهود است.

سخنگوی شورای شهر جهرم افزود: با وجود گذشت ۲۰ سال از عُمر خردترین جمع دموکراتیک و مردمی کشور، مجلس هنوز ارزیابی عملکرد شوراها را انجام نداده تا مشکلات، معایب و مزایای شورا مشخص تا تلاش لازم در راه اصلاح آن صورت گیرد.

** نداشتن محل تشکیل جلسه برای برخی شوراها، جای تأمل دارد!

عضو شورای اسلامی شهرستان جهرم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مالی شوراها تصریح کرد: اینکه برخی شوراهای اسلامی در سطح روستاها و شهرهای کوچک، بخش‌ها و حتی شورای شهرستان، محلی برای تشکیل جلسات خود هم ندارند، جای تعقل و تفکر دارد.

اسماعیلی نقش شوراها را در توسعه شهرستان‌ها از جمله جهرم، کلیدی توصیف کرد و خواستار پیگیری مجدانه در موضوع تأمین مالی شوراهای شهرستان، بخش و روستاها شد.

** آفت‌های شوراهای اسلامی

نایب رئیس شورای اسلامی استان فارس در پایان سیاست‌زدگی، روزمرگی، دخالت در امور اجرایی و انتصابات شهرداری‌ها، عدم انسجام درونی و دور شدن از وظیفه اصلی شوراها یعنی نظارت را از مهمترین آفات شوراها و عامل عدم موفقیت آنها عنوان کرد.

انتهای پیام/ سجاد بنام