پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک مقام مسؤول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که تاکنون هیچ موردی از استفاده از پشم و پنبه به‌جای گوشت در حلیم مشاهده نشده است.

 به گزارش ریواس جنوب، اخیراً شایعه‌ای در فضای مجازی دست به دست می‌شد که ادعا شده بود در برخی از شهرها ازجمله شیراز، در پزندگی‌های حلیم، به‌جای گوشت از پشم و پنبه استفاده می‌شود.

در این پیام‌ها به نقل از یک كارشناس صنایع غذایی گفته می‌شد که اوج تقلب در حلیم استفاده از پشم و پنبه به جای گوشت است؛ اتفاقی كه رمضان امسال و در شیراز افتاد و فروشنده حلیم، با اضافه كردن پنبه و پشم، در كنار مرغ ریش‎ریش‌شده ‌جان مردم روزه‏‌دار را به بازی گرفت!

همچنین ادعا شده که برای كش‎دار كردن حلیم، از آرد هم استفاده می‎شود!

** واکنش دانشگاه علوم پزشکی شیراز: کذب است

اما پس از چند روز، مدیر گروه سلامت بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص اعلام کرده که در بازرسی‌های این دانشگاه موردی که نشانگر وجود پشم و پنبه در حلیم شیراز باشد مشاهده نشد.

سیامک شمس، امروز چهارشنبه ۲۵ اردی‌بهشت اعلام کرد: در ماه رمضان امسال، ۳۹۰ کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اجرای برنامه سلامت رمضان بر تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و زیارتی و مراکز عرضه آش و حلیم نظارت می‌کنند که تاکنون هیچ تخلفی در پزندگی‌های شیراز مشاهده یا اعلام نشده است.

او تأکید کرد: فضاسازی در مورد مشاهده پشم و پنبه در حلیم کذب است.

این مقام مسؤول از شهروندان خواست که نسبت به شایعات فضای مجازی توجهی نداشته باشند و اخبار موثق را از مراجع رسمی دنبال کنند.

شمس همچنین توصیه کرد که شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه بهداشت ۱۹۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

انتهای پیام / زهرا محمدی