پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعضای شورای اسلامی استان فارس در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار حمایت مجلس از طرح جامع مدیریت شهری و روستایی شدند.

به گزارش ریواس جنوب، در این نامه که یک نسخه از آن در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفت، ضمن تأکید بر اهمیت تصویب طرح جامع مدیریت شهری و روستایی، از نمایندگان مجلس خواسته شده که با حمایت از این طرح، نقش تاریخی و ماندگار خود را در حمایت از نهاد شوراها بر جای بگذارند.

متن این نامه بدین شرح است:

 نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید نهاد شوراهای اسلامی شهر و روستا علی‌رغم همه محدودیت‌ها در روند نهادینه کردن اراده و رأی مردم در اداره امور محلی، تاکنون توفیقاتی را داشته است.

اگرچه به دلیل گرایش متمرکزگرایانه عمده‌ی مدیران دولتی و میل به فربه شدن بیش از پیش دولت، همچنان با محدودیت‌های زیادی روبرو است.

اخیرا و پس از سال‌ها، طرح جامع مدیریت شهری و روستایی با تلاش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس و همکاری شورای عالی استان‌ها، تهیه و هفته پیش رو، در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که از سال ۱۳۹۳ تاکنون رئیس جمهور محترم سه بار اظهار داشته‌اند که به زودی لایحه مدیریت شهری را به مجلس ارائه می‌کند، لیکن هیچگاه اتفاق نیفتاد. چرا که اراده برخی از دولتمردان در تمرکزگرایی و فربه کردن دولت، مانع تحقق این موضوع شده بود.

از وزیر محترم کشور که خود بیش از هر کسی بر نقش بی‌بدیل شوراها در حل مسایل محلی، افزایش مشارکت مردمی و اعتماد عمومی آگاهی و اشراف دارند، انتطار می‌رود، در دفاع از این طرح پیشگام باشند.

البته ممکن است که این طرح به اصلاحاتی نیاز داشته باشد که در این صورت با تصویب کلیات و دوشوری کردن آن، این نگرانی نیز برطرف خواهد شد.

همچنین لازم به یادآوری است که این طرح با کمی تغییرات همان پیش‌نویسی است که توسط شهرداری تهران تهیه و دو بار نیز از استان‌ها نطرخواهی شده است.

لذا ضمن قدردانی از اعضای محترم کمیسیون شوراهای مجلس و شورای عالی استان‌ها و نمایندگانی که از طرح حمایت کرده‌اند، از همه نمایندگان محترم مجلس که خود نماد حاکمیت رأی و اراده مردم هستند، می‌خواهیم که با حمایت از این طرح نقش تاریخی و ماندگار خود را در حمایت از نهاد مبارک شوراها اعلام نمایند.

با تقدیم احترام
شورای اسلامی استان فارس

انتهای پیام/ سجاد بنام