پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عملیات اجرایی کارخانه تولید سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان، تا یک ماه آینده آغاز می‌شود.

کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد احداث می‌شود

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایلنا، فریدون فدایی دولت، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نشست هماهنگی برای تمهید شرایط شروع عملیات اجرایی این کارخانه گفت: فراهم بودن همه زیرساخت‌‌ها و شرایط استثنایی از نظر دسترسی به معادن، محورهای مواصلاتی، بنادر تخصصی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سبب شده تا صاحبان سرمایه رویکرد مناسبی برای مشارکت در طرح‌های این منطقه راهبردی داشته باشند.

وی افزود: تدابیر لازم به منظور تسریع فرآیند واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و تخصیص امکانات مورد نیاز اندیشیده شده و بهترین فرصت‌ فرآروی سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ایجاد شده است تا با مشارکت در احداث صنایع ضمن منتفع شدن از عواید ناشی از سرمایه گذاری کم ریسک در توسعه و رشد اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی سهیم باشند.

وی خطاب به سرمایه‌گذار متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه متبوعش تصریح کرد: اطمینان داشته باشید از حمایت‌های همه‌جانبه مدیران منطقه و همچنین سایر دست‌اندرکاران برخوردار خواهید بود و انتظار می رود با سرعت عمل بیشتر برای انجام امور قانونی و همچنین ترخیص تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز از گمرک منطقه ویژه پارس در عسلویه گام بردارید.

** احداث کارخانه در مساحت ۳۰ هکتاری و اعتبار هزار میلیارد تومانی

سرمایه‌گذار بخش خصوصی متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ارائه گزارشی از مراحل انجام شده برای اخذ مجوزهای لازم و جانمایی محل احداث کارخانه از انتقال تجهیزات مورد نیاز و استقرار کارگاه برای شروع عملیات اجرایی در بازه زمانی یک ماهه خبر داد.

به گفته این فعال اقتصادی که از اهالی بومی شهرستان محل استقرار صنایع انرژی بر لامرد است؛ واحد صنعتی و تولیدی مورد نظر در مساحتی بالغ بر ۳۰ هکتار و با ظرفیت تولید روزانه حدود ۵ هزار تُن و با اعتبار ده هزار میلیارد ریال احداث می‌شود.

** فعالیت‌های اقتصادی در جنوب فارس در جریان است

فدایی دولت همچنین در نشست جداگانه با شمار دیگری از متقاضیان سرمایه گذاری در امور خدماتی به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه استقرار صنایع پایین دست و تشریح ظرفیت‌های این منطقه پرداخت.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و از زیر مجموعه های ایمیدرو است که هم اکنون چندین صنعت مهم نظیر آلومینیوم در این منطقه مراحل پایانی عملیات خود را طی می کنند.

اهالی شهرستان‌های لامرد و مهر در جنوب استان فارس علاوه بر مشارکت در امور خیر و نیکوکارانه به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در داخل و خارج از کشور اشتهار دارند.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده