پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از برنامه‌هایی که در چند سال اخیر در منطقه چاروسا برگزار می‌شود، ضیافت افطاری است که به همت امام جمعه قلعه رئیسی و با مساعدت دفتر رهبری برپا می شود.

به گزارش ریواس جنوب، امسال نیز با تلاش امام جمعه شهر قلعه رئیسی سفره ۵۰۰۰ نفری برای روزه داران این شهر برپا شد.

اهالی چاروسا ماه رمضان که می شود منتظر شب ولادت امام حسن مجتبی هستند تا در ضیافت باشکوه افطاری در شهر قلعه‌رئیسی شرکت کنند.
برنامه ای که نه رنگ می شناسد و نه جناح، نه سن می شناسد و نه مکان؛ مردم بخش چاروسا از نقطه نقطه ی این منطقه در این شب دور هم جمع می شوند تا جلوه ای زیبا از اتحاد،امید و عظمت این منطقه محروم را نشان دهند.

 

گرچه انتقادهایی هم به نحوه ی برگزاری این مراسم همواره بوده و هست اما آنچه که پر رنگ تر است عزم و اراده متولیان برنامه برای ایجاد جوی شاد با اولویت درک شرایط فقرا است.

برنامه ای که در استان و شاید کشور اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است.

این افطاری آنطور که امام جمعه شهر هم می گوید سفره ایست برای رفع کدورتها و همه باهم کنار هم نشستن و به فکر فقرا بودن.

در این برنامه علاوه بر مردم، مسوولین بخش چاروسا هم شرکت دارند، البته می شد با دعوت از مسولانِ البته دردشناس و دست به جیب شهرستانی و استانی رنگ و بوی باشکوه تری به خود بگیرد.
در این سفره افطاری هر یک از شهروندان قلعه‌رئیسی در هر زمینه ای که می توانستند کمک می کردند تا صحنه هایی زیبا از حس تعاون و همکاری به نمایش گذاشته شود.
برخی غذا طبخ می کردند، برخی مقدمات طبخ غذا را فراهم می کردند، برخی سفره های غذا را پهن می کردند، برخی پلاستیک مختص کفش ها را در اختیار مردم می گذاشتند و برخی نیز غذاها را بین مردم توزیع می کردند که در این بین حضور یکی از مسوولان گام به گام با دست اندر کاران برای رساندن به موقع غذا به روزه داران تصاویری زیبا از تفاوت بین مدیران مردمی و غیر مردمی را نشان میداد؛ سروان محسن بدرقه، فرمانده بسیج مقاومت چاروسا از یاوران سخت کوش امام جمعه در این مهمانی عظیم بوده است.

اعضای دفتر امام جمعه،اعضای شورای شهر و شهردار و فرماندهان انتظامی چاروسا و کوشک، از دیگر زحمت کشان این عرصه بودند.

بانی این جلسه یعنی حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صلواتی که تریبون به دست از صفر تا صد این افطاری را مدیریت می کرد در پاره ای از مواقع با انتقادهای همیشگی خود از دوستان دست اندرکارش تلاش می کرد تا اشکالات کمتری در توزیع غذا اتفاق بیفتند.

۷۰ کیسه برنج،۵۰۰ کیلو گوشت مرغ و بیش از ۵۰۰۰ آب معدنی با تلاش ۷۵ نفر دست اندرکار این برنامه کافی بود تا یکی از بزرگ ترین کارهای فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با تدبیر امام جمعه شهر و تیمش به وقوع بپیوندد.

بیش از ۵۰۰۰ غذا برای توزیع در بین روزه داران آماده شد و امسال برخلاف سال های قبل که در پارک و یا ورودی اول شهر سفره انداخته می شد به لطف احداث مصلی در این مکان برپا شد؛ مصلایی که البته انتقادهای زیادی به نوع احداث آن وجود دارد و سخت ترین کار ممکن در آن می تواند پیدا کردند مسیر درست قبله باشد.
حجت الاسلام صلواتی در لابه لای مدیریت جلسه از تمام کسانیکه در این زمینه به او کمک کردند تشکر کرده است و گفته است که از آمریکا بگیر تا سیلاب کلوار انسان های خیری بودند که به ما در این زمینه کمک کردند.

وی هزینه این سفره افطاری را ۴۰ میلیون تومان اعلام کرد و ضمن تشکر از همه کسانیکه که دعوت او را برای حضور سر این سفره پذیرفتند، اشاره ای هم به امیدش برای تداوم کمک های خیران داشته است.

*برای مشاهده با کیفیت عکس ها با روشن کردن حالت چرخش گوشی، گوشی خود را در حالت افقی قرار دهید