پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سیم های برق در چاروسا به سرقت برده شده اند.

به گزارش ریواس جنوب،در یکی از روستاهای خالی از سکنه در چاروسا مقداری سیم برق توسط برخی از افراد سودجو و با تخریب چند پایه برق به سرقت برده شده است.

این سرقت بیش از آنکه ناشی از تبحر و مهارت سارقان بوده باشد ناشی از بی تدبیری مسوولان برق است که نسبت به جمع آوری سیم و کابل ها و همچنین پایه های برق اضافی و بلااستفاده در روستاها در زمان مناسب اقدام نمی کنند.

در حالیکه در برخی از موارد نبود سیم و پایه برق را عاملی برای تاخیر در راه اندازی برق برق ربرخی از روستاها یا حداقل برخی از مکان ها در روستاها می دانند اما در چاروسا نقاطی وجود دارد که در محدوده ی کمی تعداد زیادی پایه برق و سیم بدون استفاده وجود دارد که با کمی تدبیر از سوی مدیران می شود از آنها به بهترین شکل ممکن بهره برد؛ تدبیری که از سوی مسوولان در این زمینه در چاروسا مشاهده نشده است.

روستای “زیلویی”  در دهستان جاورده که اخیرا مورد هدف سارقان سیم برق قرار گرفت، بیش از ۱۰ سال است که خالی از سکنه است اما مسوولان نسبت به جمع آوری این سیم و کابل های برق اقدامی انجام ندادند.

در سرقت اخیر با توجه به اینکه سیم های سرقت شده از نوع فشار قوی بودند حساسیت کار نیز بیشتر به نظر می رسد چرا که ریسک بالایی برای قطع این نوع سیم ها نیاز است و معلوم نیست سارقان چه امکاناتی برای قطع این نوع سیم ها داشتند و مسوولان نیز چرا این سیم هایی که ممکن است با جان مردم بازی کنند را جمع آوری نمی کردند.

بنابراین لزوم توجه مسوولان نسبت به شناسایی سیم های برق اضافی و جمع آوری آنها بیش از پیش احساس می شود و نیاز است که مسوولان نسبت به استفاده از امکانات در شرایط و زمان مناسب حساسیت ویژه ای داشته باشند.