پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب /عظیم بنام

ماجرای استعفای فرماندار کهگیلویه بیش از آنکه شبیه استعفاء باشد شبیه به یک تقاضای ملتمسانه اما غیر مستقیم برای گرفتن چیزی بوده است.

به گزارش ریواس جنوب در حالی خبر استعفای فرماندار کهگیلویه بر روی خروجی های سایت های محلی قرار گرفت که اولین سایتی که این خبر را منتشر کرد، در محافل سایت نزدیک به فرمانداری به شمار می رود .

بعد از اینکه در این سایت ها اعلام شد به دلیل عدم توجه استاندار به کهگیلویه، جعفر نیکبخت استعفاء داده است، کاملا مشخص بود که منظور از این عدم توجه، تایید نشدن حکم خود فرماندار بوده است و نه توجه به پروژهاو ارتقای شهرستان.

مشخص بود که این استعفاء برای اعمال فشار به استاندار در سایه ی استفاده از نام شهرستان برای تاییدیه حکم فرمانداری بوده است.

اینکه شخصیت دکتر نیکبخت به اندازه ای جذاب هست که حتی منتقدان آتشین او هم آنچنان که دوست داشته باشند باز نتوانند به او حمله و انتقاد تند کنند شکی نیست و اینکه دکتر نیکبخت هم از روزی که آمد نهایت تلاش را در این شهرستان داشته است هم شکی نیست، اما این استعفاء چون شکل استعفاء را نداشته است در جای خود قابل نقد است.

گرچه نیکبخت در جوابیه خود سوءبرداشت رسانه ها را نقد کرده و گفته است که رسانه ها از طرح موضوعاتی که ممکن است بصورت مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی مردم تأثیر سویی داشته باشد پرهیز نمایند و مشکلات شخصی را عامل استعفای خود دانسته است اما باید گفته شود چه مساله ای بالاتر از تصمیمات یک فرماندار می تواند بر زندگی مردم تاثیر بگذارد؟

مگر می شود استعفای صوری یک فرماندار حداقل برای ساعاتی آرامش و امنیت یک شهرستان را تحت تاثیر قرار ندهد؟

و از آن بدتر مگر می شود اظهارات نسنجیده و نا پخته ی معاون او و توهینش به اصلاح طلبان که دولت فعلی برامده از رای آنهاست امنیت یک شهر را به خطر نیاندازد؟

چگونه می شود یک فرمانداری که مشکلات شخصی او در حدی است که او مجبور به استعفاء می شود اما با چراغ سبز استانداری مجددا در این سمت باقی می ماند و با این شرایط و در کنار مشکلات شخصی می تواند تصمیمات مهم برای این مردم بگیرد؟

و حالا چه اتفاقی رخ داده است که بعد از جو سازی رسانه ای از عزم مجدد خود برای کار خبر داده است؟
چه مشکلاتی بوده که به ناگهان غیر مهم شدند و عزم فرماندار برای کار بیشتر شده است.

اگر مشکلات شخصی وجود دارد که باید درنگی نباشد و صندلی به کسی داده شود که بدون دغدغه شخصی فقط به فکر عموم مردم باشد و اگر هم این استعفاء تلاشی برای گرفتن حکم نهایی فرمانداری بوده باشد باید مجموعه استانداری زودتر به این بلاتکلیفی پایان دهند چرا که این تزلزل نه در شان شهرستان به این بزرگی است و نه دولت و نه خود سرپرست فعلی فرمانداری.