پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دهمین جشنواره گل و گلاب «لایزنگان» داراب، پنجشنبه ۱۶ خردادماه در این روستای هدف گردشگری برگزار می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب، در روزهای اخیر برداشت گل محمدی از دشت گل دیم لایزنگان داراب فارس که گفته می‌شود بزرگترین دشت گل دیم در جهان محسوب می‌شود، آغاز شد.

احمدرضا صالحی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب در این باره به ایرنا گفت: شهرستان داراب یکی از قطب های مهم تولید گل در کشور است که سالیانه با تولید ۳۰۰ تن گل خشک و هفت هزار تن گل تر از گلستان های دیم سهم عمده ای در تولید کشور دارد.

وی اظهار داشت: این دشت با پنج هزار و ۶۴۰ هکتار سطح زیر کشت گل محمدی دیم جایگاه قابل توجهی در دنیا دارد و گل های تولیدی به کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، پاکستان، چین، و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

این مقام مسئول گفت: کیفیت بالا و ارگانیک بودن گلهای محمدی داراب علت استقبال از این محصول در دنیا است و به همین دلیل برخی فعالان شهرهای مختلف کشور از جمله میمند فیروزآباد فارس و قمصر کاشان اصفهان مشتری های ویژه این گلها هستند.

دبیر دهمین جشنواره گل و گلاب لایزنگان داراب درباره برگزاری این جشنواره افزود: به دلیل علاقه زیاد همشهریان و حتی بسیاری از گردشگران و کوهنوردان همه ساله جشنواره گل و گلاب در روستای هدف گردشگری لایزنگان برگزار می شود که در کنار بازدید از مناطق بسیار زیبای طبیعی، برنامه های فرهنگی و هنری نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف مهم این جشنواره حضور مسئولین مرتبط با باغبانی از وزارت جهاد کشاورزی و نیز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است تا بعضی از مشکلات کشاورزان مطرح و راهکارهایی برای آن دیده شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام