پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در واپسین روزهای مهلت استعفای مقامات دولتی برای نامزدی در انتخابات مجلس، تعدادی از چهره‌های نام‌آشنا در استان فارس نیز صندلی‌های مهم خود را به امید رسیدن به کرسی‌های مجلس، واگذار کرده‌اند.

 به گزارش ریواس جنوب، در فاصله حدود ۸ ماهه تا برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌ها برای این رقابت‌های مهم، آرام آرام آغاز شده است.

در استان فارس نیز اگرچه تلاش برخی از کاندیداها، آشکارا آغاز شده است اما تجربه‌ی فضای سیاسی نشان داده که چرخ‌های سیاسی در این استان پهناور تا زمان تبلیغات رسمی انتخابات، بارها و بارها خواهد چرخید و نمی‌توان تکاپوهای زودهنگام را آنچنان هم جدی تلقی کرد.

با این حال، برخی از مقامات دولتی یا غیردولتی نام‌آشنا، با استعفای خود و بیان صریح دلیل کناره‌گیری از مسؤولیت، خیز خود برای ورود به بهارستان را علنی کرده‌اند.

از این جمله، سیدعلی نقی لقمانی (مدیرکل سابق امور شهری و شوراهای استانداری فارس)، محمدابراهیم استوار میمندی (مدیرکل سابق سیاسی استانداری فارس) عبدالکریم نباتی (مدیرکل سابق تامین اجتماعی فارس)، جعفر قادری (عضو سابق هیئت مدیره هلدینگ انرژی)، حمیدرضا گرامی (مدیرکل سابق بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس)، علیرضا صحرائیان (فرماندار ویژه شهرستان جهرم)، سیروس پاک فطرت (عضو سابق شورای شهر شیراز) و غلامعلی حق‌شناس (معاون سابق آموزش و پرورش فارس)؛ چهره‌های نام‌آشنایی هستند که صندلی‌های مهم خود را به امید رسیدن به کرسی‌های مجلس شورای اسلامی، واگذار کرده‌اند.

هرچند ممکن است برخی از همین چهره‌ها نیز در میانه‌ی راه منصرف شوند و از رؤیاهای جدید خود هم کناره‌گیری کنند.

همچنین احتمال می‌رود برخی از چهره‌های شاخص دیگر نیز به صورت چراغ خاموش حرکت کنند و در ماه‌های پیش رو، نقشه‌ی خود برای رسیدن به بهارستان را رو کنند.

به گزارش ریواس جنوب، متقاضیان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تا پنجشنبه ۱۶ خردادماه فرصت داشتند که از سمت خود استعفا و موافقت با این استعفا را ارائه کنند.

یازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود و مردم ۲۹ شهرستان استان فارس در ۱۴ حوزه‌ی انتخابی نیز ۱۸ نماینده خود در مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام/ سجاد بنام