پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نسبت به احتمال انتصاب وی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 یدالله رحمانی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب در شیراز، در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال انتصاب وی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعیین استانداران یک فرایند مشخص دارد و از طریق هیأت دولت تعیین تکلیف می‌شود؛ بنابراین این سؤال را من نمی‌توانم پاسخ بگویم.

وی تصریح کرد: در این مورد تاکنون هیچ پیشنهادی ارائه نشده و صحبتی هم با شخص من نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در واکنش به اینکه ممکن نیست در آستانه‌ی یک تغییر و تحول در رأس مدیریت یک استان، خود فرد در جریان روند موضوع نباشد، تصریح کرد: واقعیت این است که در این موارد نه شخصاً پیگیر بوده‌ام و نه از سوی مقامات مسؤول در جریان موضوع جدیدی قرار گرفته‌ام.

رحمانی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا خود شخصاً تمایلی برای ترک معاونت استانداری فارس و گرفتن مسؤولیت استانداری کهگیلویه و بویراحمد دارد یا خیر، تصریح کرد: در چنین مواردی اینکه بدون هیچ پیشنهادی بخواهم از علاقه‌ی شخصی خودم بگویم درست نیست؛ تا پیشنهادی نشود هر اظهارنظری می‌تواند غیرمنطقی باشد.

وی اضافه کرد: با این حال من سرباز این نظام هستم و نه فقط در این مورد بلگه هر جایی که به ما بگویند، پس از ارزیابی شخصی، تصمیم‌گیری خواهم کرد.

رحمانی در پایان با تأکید بر اینکه در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی معاونت استانداری فارس گذاشته است، گفت: ما این روزها در معاونت امور اقتصادی استانداری فارس از صبح تا شب در حال فعالیت و حضور در جلسات هستیم و وظیفه‌ی خودم می‌دانم که در این شرایط بر مسؤولیتی که بر عهده دارم، متمرکز باشم.

** بلاتکلیفی در استان همسایه

به گزارش ریواس جنوب، در روزهای اخیر، بحث احتمال تغییر در رأس مدیریت اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد و کنار رفتن علی محمد احمدی بر سر زبان‌ها افتاده است.

در همین حال، یدالله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس یکی از گزینه‌هایی است که از احتمال انتصاب او در این سمت سخن به میان می‌آید.

** سوابق رحمانی

یدالله رحمانی، متولد سال ۱۳۴۳ از ایل قشقایی، دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

او همزمان با شروع مسؤولیت محمدعلی افشانی در استانداری فارس، به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی این نهاد منصوب شد.

رحمانی آبان‌ماه سال گذشته و همزمان با بازنشسته شدن اسماعیل تبادار، برای دو ماه سرپرست استانداری فارس شد و در حالیکه یکی از جدی‌ترین گزینه‌های رسیدن به این صندلی محسوب می‌شد اما سرانجام بالاترین مقام اجرایی استان فارس به همکار او یعنی عنایت‌الله رحیمی رسید.

معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران در دو سال اول دولت اصلاحات و پس از آن ریاست این سازمان در استان‌های ایلام، بوشهر و چهارمحال و بختیاری ازجمله سوابق رحمانی است.

او همچنین در سال‌های ۷۳ تا ۷۶ نیز سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

انتهای پیام/ سجاد بنام