پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده ناجا با اشاره به سوابق سردار گودرزی از انتخاب وی به عنوان جانشینی فرماندهی مرزبانی ناجا خبر داد.

سردار حسین اشتری امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان فارس در شیراز با بیان اینکه۴۰ درصد از ۹۰۰ شهید نیروی انتظامی فارس برای تامین نظم و امنیت بعد از پایان جنگ تاکنون به شهادت رسیدند، گفت: استان فارس ویژگی‌های خاصی دارد، استانی اثرگذار در ابعاد مختلف در کشور است و مردمی فرهنگی دارد که شان آنها امنیت باثبات است.

فرمانده ناجا افزود: اکنون شاهد امنیت خوبی در فارس هستیم، در برخی از سال‌ها شاهد سالانه ۳۵۰ فقره جرائم خشن در فارس بودیم که اکنون به کمتر از ۲۰ فقره در سال رسیده است.

وی با اشاره به شرایط خاص کشور و استفاده از گروهک‌ها علیه ایران توسط استکباران، بیان کرد: این توطئه‌ها توسط نیروهای امنیتی و هوشیاری مردم خنثی شد و حتی امنیت را در بیرون از مرزها نیز تامین کردیم.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروهای امنیتی در برابر هر ناامنی باقدرت ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران محل عرض اندام اشرار و تکفیریان نیست، ما سر امنیت با هیچکس معامله نمی‌کنیم.

فرمانده ناجا متذکر شد: هدف ما این است که جرمی اتفاق نیفتد و اگر بیفتد با سرعت و قدرت با آن برخور می‌شود، سرعت کشف وقوع جرم در استان فارس بالا رفته است، همچنین در راستای تحقق شعار سال یعنی «رونق تولید» باید با ورود و خروج کالای غیرمجاز مقابله شود.

وی با اشاره به موقعیت فارس در حوزه سفر و گردشگری، یادآور شد: در حوزه ترافیکی تعداد کشته شدگان در فارس نسبت به سال گذشته ۷۵ نفر کاهش یافته است، نیروی انتظامی هیچ کمکی برای خودش نمی‌خواهد و برای تامین امنیت می‌خواهد، حمایت از نیروی انتظامی در حقیقت، حمایت از مردم است.

این مقام انتظامی گفت: سردار گودرزی در این پنج سال با تمام توان خدمت کرد و نشانه آن هم حمایت مردم و مسئولان از او است، فردی عملیاتی بود که در عملیات‌ها اسلحه به دست با نیروی خود شرکت می‌کرد و با توجه به سوابق درخشانش سمت جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا برای ایشان درنظر گرفته شده است، البته برای پیدا کردن جایگزین سردارگودرزی در فارس ماه‌ها تحقیق شد و در نهایت بر اساس سوابق و کارنامه فعالیتی سردار حبیبی انتخاب شد.

انتهای پیام/فرخنده (ری را) آشوری