پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس گفت: امنیت پایه رفاه و توسعه یک کشور و وجود امنیت متاثر از مولفه‌های مختلفی است که در عملکرد نیروی انتظامی مشاهده می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب، عنایت الله رحیمی امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی فارس با اشاره به وضعیت مطلوب امنیت در استان بر اثر تلاش های سردار احمدعلی گودرزی، گفت: با رفتن ایشان موافق نبودیم اما در جایگاه بالاتری قرار به همکاری وی شده و فرد مناسبی نیز برایشان جایگزین شده است.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به تعامل سردار گودرزی با شورای تامین، عنوان کرد: با همدلی و اتحاد سعی در برقراری امنیت داشتیم که فرمانده نیروی انتظامی در این حوزه خوش درخشیدند.

وی افزود: در ناامنی‌ها است که معنی امنیت را می‌فهمیم، امنیت پایه رفاه و توسعه یک کشور و وجود امنیت متاثر از مولفه‌های مختلفی است که در عملکرد نیروی انتظامی مشاهده می‌شود که از آنها می‌توان نظم‌پذیری، قانون‌مداری، تعامل با مردم و جلب مشارکت مردم و محبوبیت اشاره کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه مولفه‌های تقویت کننده امنیت اگر مورد توجه قرار نگیرد تبدیل به مولفه‌های تهدیدکننده می‌شود، اظهار کرد: گستردگی فارس و حلقه‌های اتصال استان‌های دیگر بودن هم می‌تواند ظرفیت و هم تهدید باشد، وجود گروه‌های سیاسی، مذهبی، اعتقادی و قومی نیز فرصت و تهدید است و در سایه برنامه‌ریزی است که می‌توان این مولفه‌ها را به فرصت تبدیل کرد که در فارس این اتفاق افتاد.

رحیمی از فرمانده ناجا درخواست کرد: با توجه به گستردگی و مولفه‌های مختلف امنیتی در زمینه پشتیبانی و درخواست کلانتری جدید در شهرستان‌های جدید نگاه‌های ویژه‌ای به این استان داشته باشید.

استاندار فارس با اشاره به جریان هفت آبان و کنترل صحیح آن توسط نیروهای امنیتی، عنوان کرد: در حمایت از کارکنان نیروی انتظامی نیز تلاش‌هایی شده است، بهسازی و نوسازی کلانتری‌ها از دیگر اقدامات در دوره فرماندهی سردار گودرزی بوده که امید است فرمانده جدید آنها را ادامه دهد، باید تقویت نیروی انتظامی در دستور کار قرار گیرد چرا که نتیجه آن آرامش و امنیت برای مردم است.

انتهای پیام/ فرخنده (ری را) آشوری