پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان فارس به دلیل خشکسالی‌ها معیشت مردم با مشکلات روبه رو شده و زمینه جرم ایجاد شده است، مشکلات اقتصادی کشور به دلیل تحریم نیز مزید بر علت شده است.

به گزارش ریواس جنوب، محمدمهدی برومندی امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی فارس با تأکید بر اینکه در یک مدیریت خوب، حاکمیت باید امنیت، مسکن و غیره را برای مردم فراهم کند، گفت: امروز امنیت جمهوری اسلامی ایران در دنیا مثال‌زدنی است بطوریکه حتی در بیرون از مرزها نیز توانسته امنیت منطقه را فراهم کند و این نقش ایران در توسعه امنیت منطقه ستودنی است.

نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز با توسعه تروریسم مواجه‌ایم که استکبار با شکل‌گیری تروریسم سازمان یافته منطقه را ناامن کرده اما ایران در تمام ابعاد با این توطئه‌ها مقابله کرده است که شکست آنها در سوریه و عراق نشان از اقتدار ایران دارد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد انتقال داعش به مرزهای شرقی در افغانستان هستیم، عنوان کرد: استان پرافتخار و پهناور فارس با جمعیت پنج و نیم میلیونی از اهداف تروریسم است، قاچاق کالا به دلیل نزدیکی به دریا و قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان به دلیل مرزهای شرقی از مسائل مطرح در فارس است.

برومندی با بیان اینکه مشابه اقدامات مشاهده شده در خوزستان و سیستان و بلوچستان، در فارس به شکل گسترده‌تری مشاهده شده است، اظهار کرد: هر کدام از این برنامه ها که توسط شورای تامین خنثی شده در صورت اتفاق فاجعه انسانی بزرگی به وجود می‌آورد، در استان فارس به دلیل خشکسالی‌ها معیشت مردم با مشکلات روبه رو شده و زمینه جرم ایجاد شده است، مشکلات اقتصادی کشور به دلیل تحریم نیز مزید بر علت شده است.

عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود تمام این مشکلات نیروی انتظامی فارس خوش درخشیده است، گفت: تحول در زیرساخت علی رغم مشکلات اقتصادی قابل تقدیر بوده است، پاسگاه واقع در تخت جمشید با ۴۰ سال قدمت در شرایط مناسبی نبود که سردار گودرزی هنگام بازدید آن را مناسب شان مردم ایران در چشم گردشگران ندانست و سریع و خیلی شکیل آن را بازسازی کرد.

انتهای پیام/فرخنده (ری را) آشوری