پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در پایگاه سیار مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید دکترجلیل یاسوج در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شرکت کرد .

به گزارش  ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بیمارستان شهید جلیل، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در حاشیه حضور خود در این طرح گفت: هر برنامه ای برای بهداشت و درمان در جامعه بی شک در سلامت جامعه موثر است .
آیت الله ملک حسینی در ادامه عنوان کرد: انواع غربالگری های برای ما و فرزندان ما نقش جدی در سلامت آینده جامعه ما ایفا می کند .
نماینده خبرگان رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بی اعتنایی به تصمیم گیری در عرصه غربال گری یعنی بی اعتنایی به سلامت خود و نسل های ما اظهار داشت: ، گاهی در سیاست های دولت های جمهوری اسلامی به شکل مجانی چنین غربال گری هایی وجود داشته است که اگر ما در زمانهای جوانی و نوجوانی تن به این غربال گری ها می دادیم در این سن به برخی مشکلات برخورد نمی کردیم .
وی در ادامه افزود: بی شک حمایت مردم از این طرح ها بمعنای حضور مردم برای این طرح ها است که با سهولت و بدون هزینه انسان می تواند از سلامت خود مطمئن شود .
آیت الله ملک حسینی تا کید کرد: مردم در این طرح حضور پیدا کنند تا بچه های آنان با لباس سفید پزشکی و طبابت به جامعه خدمت کنند .
سرپرست مجتمع درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید دکتر جلیل گفت : طرح بسیج ملی فشار خون همزمان با سراسر کشور با هدف کمک به توسعه سلامت وبهبود درمان در این بیمارستان شهید آغاز شد .

علی اصغر بهروزی گفت : این طرح برای عموم افراد بالای ۳۰ سال بصورت رایگان در بیمارستان انجام خواهد شد .
بهروزی افزود: بیش از ۳۵درصد افرادی که در این طرح غربال گری در این بیمارستان مراجعه کردند فشار خون آنان دچار . گرفت .