پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سایه تلاش و سلامت کارکنان این مجموعه در ۸۶ سال گذشته، بانک کشاورزی به عنوان حامی اصلی اولید و کشاورزی، توانسته از آزمون بزرگ خود، سربلند بیرون بیاید.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی استان، بهنام فرح‌بخش مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست مطبوعاتی ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بانک کشاورزی ، به ۸۶سال خدمات این بانک اشاره کرد و گفت: درمدت۸۶ سال تاسیس بانک،تلاش مجموعه ،ارائه خدمت به همه فعالین ومشتریان بانک کشاورزی بوده است.

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد با گرامیداشت آغاز هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس بانک کشاورزی گفت: در ابتدای آغاز دور جدیدی از خدمت، موقعیت بانک به عنوان اصلی ترین حامی کشاورزی و پشتیبان معیشت و تامین امنیت غذایی ملت شریف ایران به اثبات رسیده و این مهم در سایه تلاش و سخت‌کوشی، تعهد، درست‌کاری و سلامت کارکنان و مدیران شریف بانک کشاورزی به دست آمده است.

وی عنوان کرد: بانک کشاورزی در راستای رسالت خود در حمایت از بخش کشاورزی همزمان با تحولات محیط پیرامون براساس موقعیت مکان و زمان ، رشد و نموی خوبی پیدا کرده است.
این مسئول با اشاره به ایجاد ۲۰شعبه بانک کشاورزی دراقصی نقاط استان کهگیلویه وبویراحمد درراستای خدمت‌رسانی به مردم گفت: مجموعه بانک کشاورزی استان تلاش خود را درجهت رشدو ارتقاءتولیدی واشتغال استان به کاربسته است ودراجرای طرح‌های مهم تولیدواشتغال نقش مهمی داشته است واین مهم محقق نمی‌شد مگر با حمایت مشتریان.

فرح‌بخش در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد بانک کشاورزی طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: بیش از ۶ هزار و ۴۰۰میلیارد ریال تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی درسال۹۷بودوافزونبر۲۱هزارنفرازاین تسهیلات بهره‌مندشدند.

وی تصریح کرد: از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰میلیاردریال تسهیلات پرداختی، ۳هزارو۸۰۰میلیاردازمنابع داخلی و۲هزارو۶۰۰میلیارد ریال از محل وجوه درزمینه اشتغال پایدارروستایی وعشایری بوده است.

بهنام فرحبخش

این مسئول عنوان کرد: بانک کشاورزی در جهت امیدآفرینی و استفاده از طرح‌های توسعه روستایی، تسهیلات خوبی پرداخت کرده است، ضمن اینکه همکاری خوبی برای پرداخت تسهیلات نهادهای حمایتی در جهت تولید و اشتغال اقشار آسیب‌پذیر تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی داشته‌ایم و طرح‌های خوبی هم به ثمر رسیده است.

وی با ابراز امیدواری از ادامه روند توسعه ای بانک کشاورزی در سال ۹۸گفت: بانک کشاورزی درپرداخت خسارت وغرامت حوادث غیرمترقبه ازجمله سیل،خشکسالی،تگرگ وآتش‌سوزی به کشاورزان عملکردخوبی داشته است ودرسال زراعی۹۶_۹۷ صندوق بیمه محصولات کشاورزی در جهت رشد و توسعه بیمه ای در استان بیش از ۸۷هزاربیمه نامه صادرنموده است .
مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهم بیمه‌گذاران در صندوق بیمه محصولات کشاورزی ۸۹میلیاردریال بوده درحالی که دولت حق و سهم بیمه‌ای خود که ۱۳۷میلیارد ریال بوده راپرداخت کرده است و درسال زراعی۹۶-۹۷ ، ۲۹۲ میلیاردریال غرامت پرداخت گردیده است .

وی به کشاورزان توصیه کرد نسبت به بیمه نمودن محصولات خود اقدام نمایند تا از حمایت بانک و صندوق بیمه کشاورزی بهره‌مند گردند.

فرح‌بخش ادامه داد: جهت حمایت فعالین بخش کشاورزی به کشاورزانی که در سال زراعی ۹۶-۹۷ براثر حوادث غیر مترقبه ( سیل،سرمازدگی و … ) دچار خسارت شده و موفق به پرداخت تسهیلات خود به بانک نشدند مطابق دستورالعمل بند(خ) ماده ۳۳قانون برنامه ششم توسعه ،بانک کشاورزی ۳۶۶میلیاردریال ازمطالبات کشاورزان رابراساس این دستورالعمل تمدیدوتعداد۴هزارو۲۳۱فقره تسهیلات کشاورزان ازاین بند قانونی مورد مساعدت واستمهال قرار گرفتند .

وی با اشاره به تداوم این قانون در سال ۹۸گفت: برای سال جاری مبلغ۲۰۱میلیاردریال به استان اختصاص داده شده که تمامی کشاورزانی که در اثر حوادث غیرمترقبه ، خسارت وارده را در مرکز استان به تایید مدیریت بحران و سازمان جهاد کشاورزی استان و در شهرستان‌ها به تایید فرمانداران و سازمان جهاد کشاورزی شهرستان رسانده باشند ،می توانند بدهی‌های خود که تاریخ سررسید آنها از ( ۱/۷/۱۳۹۶ لغایت ۲۹/۱۲/۹۷ ) می باشد را استمهال نمایند .
این مسوول در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: براساس بند( ل )تبصره ۱۶ قانون بودجه سال۹۸کسانی که بدهی معوق کمترازیک میلیاردریال دارندمی‌توانندباپرداخت اصل مبلغ بدهی ازبخشودگی سودوجرائم بهره‌مندشده وبرای مشتریانی که به هرجهت مشمول این دو بند قانونی نگردنددستورالعمل حمایتی وجود دارد.

وی یادآور شد: مشتریانی که بر اساس مسائل اقتصادی دچار ضرر و زیان شده و قادر به پرداخت بدهی خود نیستند با مراجعه به بانک کشاورزی و تأدیه بخشی از بدهی نسبت به تعیین تکلیف پرونده تسهیلات اقدام کنند.