پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیته حقیقت‌یاب حادثه سیل در شیراز اعلام کرد که گزارش گروه کارشناسی ۱۱ نفره را دریافت کرده‌اند و ظرف دو روز آینده شورای شهر در خصوص نحوه انتشار آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 عبدالرزاق موسوی امروز شنبه ۲۵ خردادماه در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب، در پاسخ به این سؤال که با گذشت دو و نیم ماه موضوع گزارش رسمی در خصوص مقصران سیل شیراز به کجا رسیده، اظهار داشت: ما به مردم قول دادیم که گزارش گروه کارشناسی را حتما اعلام کنیم و این موضوع روند خود را طی می‌کند؛ اما در هر صورت باید بدانیم که کار کارشناسی زمان‌بر است.

وی افزود: از همان روزهای نخست یک تیم ۱۱ نفره کارشناسی از طرف کانون کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شده و قرار شد که این گزارش کارشناسی به کمیته حقیقت‌یاب ارائه شود. سرانجام امروز گزارش این گروه به دست ما رسیده است.

موسوی ادامه داد: در اولین فرصت این گزارش را در صحن شورای شهر قرائت خواهیم کرد و شورا در خصوص چگونگی اطلاع‌رسانی آن نیز به عموم مردم تصمیم خواهد گرفت.

رئیس کمیته حقیقت‌یاب حادثه سیل شیراز، در واکنش به این نگرانی که جوانب مختلف این حادثه غم‌بار مشمول گذشت زمان و فراموشی شود، تصریح کرد: مردم مطمئن باشند که ما طبق رسالتی که بر عهده‌ی کمیته گذاشته شده عمل خواهیم کرد و گزارش‌ها را بدون فوت وقت به شورا و همچنین مراجع قضایی ارائه خواهیم کرد؛ امیدوار هستیم که ظرف یکی دو روز آینده گزارش در شورا قرائت و تصمیم‌گیری مطلوبی صورت گیرد.

به گفته‌ی موسوی، در این گزارش مشخص خواهد شد که سهم هرکدام از دستگاه‌ها و عوامل مختلف در بروز سیل خسارت‌بار فروردین امسال در شیراز، چقدر بوده است.

رئیس کمیته حقیقت‌یاب سیل شیراز بدون اشاره به جزئیات و حتی کلیات این گزارش، گفت: من در حال حاضر نمی‌توانم در این خصوص اظهارنظر کنم چرا که گزارش گروه کارشناسی ۱۱ نفره هنوز به طور دقیق مطالعه و بررسی نشده؛ ضمن اینکه می‎بایست شورا در خصوص نحوه انتشار گزارش‌ها تصمیم قانونی بگیرد.

این نماینده مردم در شورای اسلامی شهر شیراز، در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است بر اساس تصمیم شورا، گزارش این کمیته به صورت محرمانه یا ناقض منتشر شود، گفت: خیر، من بعید می‌دانم؛ با نگاهی که در بین همکاران ما در شورا وجود دارد انشاءالله در کمترین زمان ممکن گزارش شفاف و کامل منتشر خواهد شد. نظر شخصی بنده نیز همین است که در این موضوع ملاحظه قابل قبول نیست و ما موظف هستیم اطلاع‌رسانی کاملاً شفاف، صادقانه و کاملی به شهروندان عزیز داشته باشیم.

 به گزارش ریواس جنوب، ظهر دوشنبه ۵ فروردین‌ماه، سیل مهیب و برق‌آسایی شهر شیراز را درنوردید که در شدیدترین منطقه‌ی مورد حادثه در دروازه قرآن، ۲۱ کشته و بالغ بر ۱۶۴ مصدوم بر جای گذاشت.

صبح روز سه‌شنبه ۶ فروردین نیز موج دوم سیل، شیراز را در برگرفت که این بار محله‌ی سعدی مورد هدف اصلی بود که البته با تمهیدت ویژه و اطلاع‌رسانی گسترده تلفات جانی نداشت. هرچند خسارت‌های مالی سنگینی را بر مردم این محله تحمیل کرد که هنوز هم تأثیر آن بر زندگی مردم جاری است.

انتهای پیام/ سجاد بنام