پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عصر امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور،مدیر کل دادگستری، فرمانده سپاه،مدیران کل، فرمانداران مناطق مختلف و بدون حضور مردم و سیاسیون آیین تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 به گزارش ریواس جنوب،نمایندگان مجلس که یکی پس از دیگری به پشت تریبون می رفتند همه از وحدت و وهمدلی بین نمایندگان گفتند.

عدل هاشمی پور رقابت بین نمایندگان را غیر سیاسی دانست و گفت:از استاندار جدیدخواهش می کنم این رقابت سالمی که میان نمایندگان وجود دارد، توجه داشته باشد و ضمن تقویت این روحیه، به فرهنگ و اقتصاد که مورد تاکید مقام معظم رهبری است توجه ویژه داشته باشد.

وی گفت: در کشور ما به اقتصاد توجه می شود ولی به فرهنگ توجه کمی می شود. شما این را باید در استان مدیریت داشته باشید، دوستان هم در این رابطه کوتاهی نداشته اند.
هاشمی پور گفت: تلاش نکنیم که بمانیم، تلاش کنیم که بماند. آقای دکتر احمدی هر کاری کرده اند در این دو ساله، ماند. آقای دکتر کلانتری هم هر کاری انجام دهد می ماند. پس به فرمایش مقام معظم رهبری تلاش نکنیم که بمانیم، تلاش کنیم که بماند.

زارعی نیز خطاب به استاندار جدید گفت که  این همدلی بین نمایندگان را غنیمت بشمارید.

زارع گفت: بنده تجارب گوناگونی در حوزه اجرایی دارم، ضمن احترام برای نمایندگان پیشین، یکی از تجارب موفق این استان همدلی و هماهنگی بی سابقه ای بوده که در مجمع نمایندگان استان وجود داشت و شاخص های توسعه ارتقا پیدا کرده، بخش مهم آن معطوف به همین هماهنگی و همدلی است.

اما تاجگردون که قرار نبود صحبت کند وقتی با اصرار حضار به پشت تریبون رفت از صحبت جدی پرهیز کرد و با طنز گفت: هر جا اسم استان می آید آقای هاشمی به من می گوید که نگاه کنید که اسم گچساران نمی آید ولی من به او گفتم که من حالا با همون” واو” کارهای خودم را می کنم.

وی گفت:اسم آقای احمدی در گوشی تلفن من هممچنان احمدی تربیت مدرس است یعنی دوستی من با ایشان به دوران دانشجویی بر میگردد و انشالله هرجا هستند موفق باشند و در دوره جدید استانداری هم کما فی سابق  انچه که برای ما مهم است مردم و احترام به مردم است.

رئیس‌کل دادگستری استان نیز عنوان کرد: استان با توجه به فرهیخته و اصیل بودن مردم مشکلی ندارد و وقتی قیاس می‌کنیم با استان‌های همجوار مشکلی نداریم لذا در حوزه خدمت باید بیشتر وقت را بگذاریم.

مزارعی تصریح کرد: احمدی در مدت کوتاهی که حضور داشت عملیاتی و جهادی پای کار بود.

وی عنوان کرد: من ساکن شیرازم اما محل کارم یاسوج است در سیل ابتدای سال از شیراز به سمت یاسوج در حرکت بودم اما کوه ریزش و جاده مسدود شده بود و گفتند تا یک ماه این مشکل حل نمی‌شود اما با حرکت جهادی مسوولان استان، نمایندگان مجلس و شخص آقای احمدی استاندار با کار جهادی در کمتر از دو هفته این مشکل را رفع کردند و مردم به راحتی از این محور تردد کردند.

احمدی استاندار سابق نیز گفت: حضور من در استان همراه شد با ناآرامی های مختف از جمله سقوط هواپیما و سیل که بسیاری از وقت ما را گرفت.

وی گفت: در جریان سیل برخی از همکاران ما بیش از ده شب نخوابیدند و شبانه روز کار کردند.

وی از همه قدر دانی کرد و گفت تشر میزدم تا کارها جلو برود و نظم به جلسات بیاید و خوشحالم که اکنون مدیران دیگر نیاز به اتوبوس و مینی بوس برای آوردن کارشناس همراه با خود به جلسات ندارند.

وی در پایان گفت: اگر به مجلس راه یافتم نماینده چهارم این استان در مجلس می شوم.

کلانتری استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در این استان ظرفیت های متفاوتی هست و ما باید از آنها استفاده کنیم.

وی گفت: من نیرویی پش بینی نکردم که با خودم بیاورم و با همین تیم کار می‌کنم.

کلانتری در ادامه گفت: ممکن است در مسیری که داریم مدیری بگوید نمی‌توانم با این سرعتی که شما پیش می‌روید، من همگام باشم و خودش کنار برود و شاید  هم من تشخیص دهم که کدیری نمی تواند با ما هماهنگ شود ولی فعلا که با همین مدیران ادامه می دهم.

وی با تمجید از وزیر کشور گفت: با پیششنهاد آقای فضلی و تایید رییس جمهور به این استان آمده ام و پایبند به اجرای برنامه های دولت هستم.