پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس محیط زیست کهگیلویه گفت: دهیارانی که زباله روستا را در مبادی ورودی شهر و حاشیه سایت تخلیه می‌کنند شناسایی شده و پرونده تخلف آنها در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

به گزارش ریواس جنوب اظهار داشت: دهیاران روستاهای دستگرد و طولیان به علت عدم توجه به توصیه‌های لازم مبنی بر جلوگیری از تخلیه زباله در مسیر سایت دپو به عنوان متخلف به دادگستری معرفی شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

رئیس اداره محیط زیست کهگیلویه افزود: در حالی که جایگاه محصور برای زباله توسط شهرداری ایجاد شده است دهیاران روستاهای مجاور زباله‌ها را در مسیر ورودی سایت و در حاشیه جاده تخلیه می‌کنند.

عزیزی با بیان اینکه تخلیه زباله در این مسیرها به محیط زیست آسیب می‌رساند، گفت: سوزاندن این زباله‌ها سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

وی گفت: شهرداری و شورای پنجم طی دو سال اخیر در دفن اصولی زباله به خوبی وارد عمل شده و در حالی که در ادوار گذشته کوچکترین توجهی به دفع اصولی زباله نمی‌شد برای پنجمین بار زباله‌ها را دفن کردند و قطعا در آینده شرایط مطلوبتری خواهیم داشت.

رئیس اداره محیط زیست کهگیلویه افزود: دفن اصولی از طریق حفر ترانسه ایجاد و زباله در چندین ترانسه تخلیه می‌شود و ۲۰ سانتیمتر خاک پوشانده می‌شود تسطیح و تا مرحله پر شدن ترانسه ادامه دارد.

وی این روش را باعث تجزیه زباله و کاهش مشکلات آلودگی ناشی از سوزاندن زباله عنوان کرد.

عزیزی با قدردانی از شهردار و شورای پنجم در اجرای عملیات دفن زباله‌ها و کمک به حفظ محیط زیست، گفت: با استقرار نگهبان در محل دپو سوزاندن زباله تا حدودی کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: ورود و خروج خودروهای حامل زباله کنترل می‌شود و در صورت تخلف با تکمیل فرم از سوی نگهبان به محیط زیست معرفی می‌شوند تا از طریق مراجع قضایی پیگیری لازم از جمله توقیف خودروی حمل زباله صورت گیرد.