پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جناب آقای حسین کلانتری استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد
درود
خلاصه می گویم تا بخوانید
خیر مقدم بسیار گفتیم و پشیمان شدیم ، ورود جنابعالی همزمان با اوج فساد که فقط و فقط حاصل عدم مدیریت می باشد و یقین داشته باشید که آنچه از شما بجای خواهد ماند فقط در دو کلام نمایان و ثبت خواهد شد .
خوشنامی یا بدنامی است
و بدانید و آگاه باشید که گذر روزگار یاد شما را چه خوب و چه بد از خاطر مردم پاک نخواهد کرد .
نمیدانم از توانمندیهای بیشمار استان محروم کهگیلویه و بویراحمد چقدر اطلاع دارید ، که اگر فقط در قسمتی از داشته های خود سهیم باشیم ، نه فقط نیازی به کمک دولت نداریم ، بلکه قادر هستیم که کمک قابل ملاحضه ای به هموطنان خود نیز بنماییم.
جناب استاندار ، مجربان گفته اند که اگر مملکتی را بخواهی ناتوان و نابود گردانی ، لازم نیست مردمش را بکشی ، فقط آموزش و پرورشش را به بیراهه و ناهمخوان با حقایق و نیازهای زمان ببر .
پس آنچه امروز نیازمند آنیم ، بردن آموزش و پرورش بر ریل زمان و تفهیم بدون شعار آنهم در راستای نیاز جامعه به نسل فردا است و این مهم فقط با ایجاد باور در مجریان آموزش و پرورش یعنی معلمین میسر خواهد شد .
اگر مدیر نداریم ، اگر در ذات قضاوت عدالت نیست ، اگر جانماز و مهر برای نماز از چین می آوریم ، اگر فساد تحت عنوان مواد مخدر، جامعه مان را تصرف نموده ، اگر باید رشوه بدهیم ، اگر بانک ها به مظهر فساد مبدل گردیده اند ، اگر برترین درآمد از آن پزشکان و بیمارستانها است ، اگر دانشگاه ها به دادن مدارک آنچنانی تبدیل شده اند ، آنهم تحت عنوان ثبت نام اگر به مدارس انتفاعی ، غیر انتفاعی می گوییم ، اگر مظهر وجدان پلیس میزان جریمه است نه آموزش ، اگر تا جائیکه در کمتر از سه ماه سال ۹۸ میزان تصادفات ، رنجش روحی جامعه را ، هزاران برابر از معیار جسمانی معذب نموده و خواهد نمود ، اگر توانمند ، گوشه نشین است یا در حال فرار از کشور ، و ناتوان به مدیریت منصوب می شود ، اگر بعضی از محافظین محیط زیست خود شکارچی اند وووو…… اگر ادارات به جای انجام وظیفه فروشگاه تعاونی تشکیل داده و بازار را از بازاری ، و با ایجاد مهمانسرا هتل داری و عرصه ی جذب توریست را ویران نموده اند تا جایی که مدارس در ایام تعطیلات مسافر خانه شده اند ، همه و همه حاصل عدم آموزش صحیح در جامعه و ضعف نظام آموزش و پرورش را بیانگر است . زمانی به دلیل اعتقاد قوی روز عاشورا به جای پنج ساعت هفت ساعت تدریس می کردیم و باور داشتیم به احترام امام حسین (ع) دو ساعت بیشتر درس دهیم تا شاید ذره ای از درد مردم درمان شود .
جناب آقای استاندار همه دردها ، فقط به شرط داشتن پول درمان نمی شود .یا برای درمان ، پول تنها شرط ضروری نیست .
خوب است بدانید اولین پیشنهاد ساخت شهر یاسوج با این متن به محمد رضا شاه توسط سرلشکر آریانا در سال ۱۳۴۲ نوشته شده است .«اعلیحضرت یاسوج سوئیس ایران است ، اجازه دهید شهری در اینجا ساخته شود تا هم مردم آرام شوند و هم دولت راحت گردد » در سال ۱۳۴۳ کلنگ شهر یاسوج توسط حسنعلی منصور نخست وزیر وقت با موافقت محمد رضا شاه پهلوی به زمین زده شد و امروز لقب پایتخت طبیعت ایران را با خود یدک می کشد. اما همین پایتخت طبیعت هم اکنون از فرهنگ استاندارد ، جهت توریست پذیری محرومترین است .در صورتیکه توریست از همه ی امکاناتش برای لذت از مسافرت استفاده می کند ، و میزبان فقط لازم است رفتار و عرصه ی خوب پذیرایی را از خود نشان دهد تا توریست با رضایت ، منطقه را ترک کند و دیگران را برای آمدن به این دیار تشویق نماید .
جناب استاندار مظهر تربیت و فرهنگ هر شهری در رفتار راننده تاکسی و پلیس آن شهر متجلی است اما …………………………
متصدیان شهرسازی ما با محدود اندیشی گذر زمان را معیار خود قرار می دهند و بهمین دلیل گرفتار ترافیک بدون توجیه هستیم . اگر مایل باشید طرحی را که سال ۱۳۵۱ در دهدشت اینجانب به عنوان شهردار وقت اجرا نموده ام و تا سال ها هم ترافیک نخواهد داشت با هم ببینیم تا معلوم گردد که همه ی ضرورتها حاصل داشتن پول نیست چرا که بودجه یکسال آن زمان شهرداری دهدشت فقط ۵۰ هزار تومان بوده است .
جناب آقای استاندار در حالی که هم اکنون بیکاری بیداد می کند و بی اعتقادی حاصل بیکاری زندگی را بسیار تلخ نموده است . چون به فرموده امام علی (ع) : اگر فقر از دری وارد شود اعتقاد از در دیگر برون خواهد رفت .
حال که درد بسیار است و درمان معلوم ، اگر صلاح می دانید خودتان را گرفتار انتخابات جناحی نکنید زیرا که مردم فوق العاده باهوش و زود فهم هستند ، اما آنچه را می فهمند و یقین دارند.