پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

غلامرضا عنایتی، مهاجم سابق استقلال تهران و آقای گل ادوار لیگ برتر، سرمربی قشقایی شیراز شد.

به گزارش ریواس جنوب، روح‌الله نجف‌پور، مدیرعامل باشگاه قشقایی شیراز با اعلام این خبر گفته که قرارداد غلامرضا عنایتی با قشقایی شیراز تا پایان فصل جدید لیگ دسته اول کشور خواهد بود.

** سرمربی جدید تیم قشقایی شیراز را بیشتر بشناسیم

عنایتی، سرمربی تیم  فوتبال قشقایی شیراز شد غلامرضا عنایتی، متولد سال ۵۵ در مشهد، و بازیکن سابق تیم‌های استقلال تهران و ابومسلم خراسان بود که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را نیز در کارنامه دارد.

سرمربی جدید تیم قشقایی شیراز، با ۱۴۹ گل‌زده آقای گل مجموع ادوار لیگ برتر ایران است.

او در جام جهانی ۲۰۰۶ و جام‌های ملت‌های آسیا ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ برای تیم ملی کشورمان بازی کرد.

مهاجم ملی‌پوش کشورمان سابقه قهرمانی در لیگ برتر به همراه تیم‌های استقلال و سپاهان را نیز در کارنامه دارد.

عنایتی در سال ۸۵ به عنوان بهترین بازیکن فوتبال ایران انتخاب شد.

بازیکن سابق استقلال تهران با بازی در دربی ۸۰ با ۳۹ سال و ۲۴ روز سن، نام‌اش به عنوان مسن‌ترین بازیکن تاریخ شهرآورد پرسپولیس و استقلال ثبت شد.

عنایتی ۲۵ شهریور ۹۶ در سن ۴۱ سالگی از فوتبال خداحافظی کرد و چند ماه بعد هدایت تیم فوتبال سیاه‌جامگان مشهد را در لیگ برتر به عهده گرفت اما به عنوان اولین تجربه نتوانست از سقوط این تیم جلوگیری کند.

** انتظار از آقای «آقای گل»: پایان حسرت ۷ ساله‌ی شیرازی‌ها

فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز، دو نماینده شیراز هستند که در فصل گذشته لیگ یک نتوانستند به حسرت شیرازی‌ها و استان فارسی‌ها پایان دادند تا آرام آرام این حسرت فوتبالی، کهنه شود.

با پایان یافتن فصل ۹۷-۹۸ مسابقات لیگ آزادگان (دسته اول)، تیم‌های قشقایی و فجر سپاسی شیراز، به ترتیب با ۴۰ و ۴۰ امتیاز در همسایگی هم درست در میانه‌ی جدول ۱۶ تیمی لیگ دسته اول جای گرفتند.

با رتبه‌های هشتم و نهم، فصل گذشته نیز هیچکدام از نمایندگان استان فارس در مسابقات دسته اول فوتبال کشور، نتوانستند به لیگ برتر صعود کنند تا حسرت فوتبال دوستان این استان دست کم ۷ ساله شود!

فصل جدید فوتبال دسته یک کشور، هفته آخر مردادماه با حضور ۱۸ تیم آغاز خواهد شد.

حالا ورزش‌دوستان استان فارس، پس از حدود هفت سال انتظار، آرزوی دیرینه خود را به آقای گل ادوار لیگ برتر و ملی‌پوش نام‌آشنای فوتبال کشور سپرده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام