پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: هنوز برنامه‌ای برای نوبت‌بندی آب در شیراز نداریم، اما اگر شهروندان الگوی مصرف را رعایت نکنند، احتمال نوبت بندی وجود دارد.

اله‌بخش نظرپور- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، الله‌بخش نظرپور اظهار کرد: وارد شدن کولرهای آبی به مدار، مصرف آب را به شدت افزایش می‌دهد و اگر شهروندان توصیه‌های ارائه شده در مورد مصرف بهینه آب را رعایت نکنند، امکان افت فشار یا حتی نوبت بندی آب وجود دارد.

مدیرعامل آبفای شیراز با اشاره به اینکه احتمال نوبت بندی آب در غرب و جنوب شیراز بیشتر است، بیان کرد: اگر مردم مانند سال‌های قبل در مصرف بهینه آب رعایت کنند، تابستان امسال بدون بحران و تنش کم‌آبی به پایان خواهد رسید.

** آب در مخازن ذخیره کنید

وی ادامه داد: به شهروندان خصوصا ساکنان واحدها و مجموعه‌های آپارتمانی توصیه می‌شود که نسبت به ذخیره‌سازی آب در مخازن را مد نظر قرار دهند.

** کولرهای آبی را سرویس کنید

نظرپور با بیان اینکه حجم مصرف آب در زمان استفاده از کولر‌های آبی به شدت افزایش می‌یابد، اضافه کرد: در فصل گرما به دلیل وجود کولر‌های آبی، شاهد افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب هستیم.

مديرعامل آبفاي شيراز تصریح کرد: توصیه ما این است که مردم ابتدا در مخازن به اندازه کافی آب ذخیره کنند، کولرها را در سایه قرار دهند و اگر دچار نشتی است آن را سرویس دهی کنند .

** دلیل قطعی یا افت فشار آب در برخی مناطق، حجم زیاد کولرها است

نظرپور همچنین قطعی آب در برخی مناطق شیراز در هفته گذشته را رد نکرد و گفت: در برخی مناطق با وارد شدن حجم زیادی از کولرها به مدار با قطعی و فشار آب مواجه شده بودیم و طبیعی است در کلانشهری با جمعیت ۲ میلیون نفری، با افت فشار آب در فصل گرما روبه‌رو شویم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم شیراز برای سیستم سرمایشی از کولر استفاده می‌کنند، گفت: طبیعی است که در اوج گرما برخی از مناطق دچار افتی فشار و یا قطعی آب شوند.

** رها شدن آب در خیابان زند، هدفمند است

مدیرعامل شرکت آبفا شیراز در پاسخ به علت رها شدن آب طی چندماه گذشته در خیابان زند شیراز، افزود: یک چاه جدید در محدوده میدان امام حسین(ع) حفر شده است و برای رسیدن آب چاه به سطح استاندارد مصرف، نیاز به رهاسازی آب هستیم.

نظرپور تصریح کرد: رهاسازی آب با هدف شست و شو، کاهش کلر آب و رسیدن آب به کیفیت مناسب، انجام می‌شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام