پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده استان فارس و رییس فراکسیون روستایی شورای عالی استان‌ها معتقد است عدم امنیت شغلی دهیاران، از موانع جدی بر سر راه توسعه روستاها است.

علی قاسمی – نماینده شهرستان ارسنجان در شورای اسلامی فارس

 به گزارش ریواس جنوب، علی قاسمی در دیدار با استاندار فارس با اشاره به اهمیت کاهش موانع در مسیر توسعه‌ی روستاهای پُرشمار این استان، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که مانع جهت‌گیری درست مدیریت و توسعه‌ی روستاها می‌شود، عدم امنیت شغلی دهیاران است؛ دهیار یک روستا، نقش مدیر آن روستا را دارد و اگر به توسعه‌ی روستاها اعتقاد داریم باید فضا را برای مدیران روستاها هم مهیا کنیم.

** در حال تدوین طرح استخدام دهیاران هستیم

وی که ریاست فراکسیون روستایی شورای عالی استان‌ها (کشور) را هم بر عهده دارد، گفت: ما در فراکسیون روستایی شورای عالی در حال تدوین طرحی برای استخدام و ایجاد ثبات شغلی دهیاران هستیم که از دولت و مجلس توقع داریم همکاری لازم را صورت دهند.

** با بنیاد مسکن برای جلوگیری از موازی‌کاری دهیاران و این نهاد، به تفاهم رسیده‌ایم

قاسمی موازی‌کاری در روستاها را یکی دیگر از موانع توسعه روستاها دانست و اضافه کرد: در هشت ماهی که از تشکیل فراکسیون روستایی می‌گذرد برای این موضوع جلساتی را برگزار کرده‌ایم که در آخرین مورد به انعقاد تفاهم‌نامه با رئیس بنیاد مسکن انقلاب کشور در خصوص جلوگیری از موازی‌کاری‌های این نهاد و دهیاران منجر شود.

** دولت در خصوص تسهیلات تولید برعکس عمل کرد!

نماینده شهرستان ارسنجان در شورای اسلامی استان فارس در بخش دیگری از اظهارات خود از تصمیم اخیر دولت در خصوص تسهیلات تولید و اشتغال انتقاد کرد و گفت: اگرچه دولت مورد حمایت ما بوده و هست اما یکی از انتقاداتی که به او وارد می‌دانم در حوزه‌ی تسهیلات بخش تولید و اشتغال از جمله حوزه کشاورزی است.

قاسمی تصریح کرد: درست در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده دولت نرخ سود تسهیلات کشاورزی را از ۶ درصد به ۷ الی ۱۲ درصد افزایش داده که یقیناً برای فعالان عرصه‌ی تولید محصولات کشاورزی مانعی مضاعف محسوب می‌شود.

وی از استاندار فارس خواست که برای حمایت از کشاورزان و جبران این تصمیم در استان فارس، چاره‌اندیشی کند.

** با وجود محدودیت‌ها دولت برای حمایت از کشاورزان تلاش زیادی  کرده است

 اما استاندار فارس نیز در این دیدار با اشاره به تلاش‌های دولت گفت: با وجود موانع مختلف ازجمله محدودیت‌های سیاسی، اقتصادی و همچنین بلایای طبیعی، در مجموع دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات بسیار خوبی در حوزه کشاورزی صورت داده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عنایت‌الله رحیمی با اشاره به محدودیت‌های فروش نفت و به تبع آن کاهش سهم مالیات در درآمدهای دولت، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که امسال سال بسیار سختی پیش روی دولت است و نیاز است با درک شرایط دولت به کاهش مشکلات کمک کنیم.

** تقدیر استاندار فارس از پیگیری‌های نمایندگان فارس در شورای عالی استان‌ها

مقام ارشد اجرایی استان فارس در پایان این دیدار با تقدیر از تلاش نمایندگان فارس در شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: حضور نمایندگان استان در جایگاه‌های ملی ازجمله رئیس فراکسیون روستایی شورای عالی استان‌ها، فرصتی خوب برای کاهش مشکلات روستاهای استان است که باید به قدر کافی از آن بهره ببریم.

وی ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همراهی نمایندگان فارس در مجلس و همچنین شورای عالی استان‌ها، روند توسعه‌ی روستاهای استان فارس بهبود یابد.

انتهای پیام/ سجاد بنام