پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بخشدار مرکزی لنده و بخشدار موگرمون در شهرستان لنده در اقدامی عجیب از انتقال یک دستگاه لودر به منطقه محروم “دلی کما” در بخش دیشموک جلوگیری کردند.

به گزارش ریواس جنوب چندی پیش بود که شهرستان لنده برخوردار از نمایندگی  اداره امور عشایر شد و از وابسته بودن مطلق به اداره ی امور عشایر دهدشت خارج شد.

قبل از این تفکیک سازی و با تلاش اداره کل امور عشایر استان و اجتهادی مسول وقت امور عشایر لنده یک دستگاه لودر و برای بازگشایی جاده های عشایری لنده به این شهرستان اعزام شده است.

با تلاش شبانه روزی اجتهادی جاده های لنده بازگشایی شدند و این اتفاق تقریبا همزمان شد با افتتاح نمایندگی اداره امور عشایر شهرستان لنده.

و اما در حالیکه همه به اتمام بازگشایی راه های عشایری لنده اقرار دارند، با تصمیم مدیر امور عشایر کهگیلویه این لودر که از اموال این اداره نیز می باشد برای ارسال به منطقه محروم دیشموک بارگیری شده است ولی در اقدامی عجیب و در خلاف روال اداری مرادی، بخشدار مرکزی لنده و محتشم، بخشدار موگرمون با متوقف کردن تریلر حامل لودر از راننده خواستند که حرکت نکند .

این دو مسوول به بهانه ی اینکه این جاده ها هنوز بازگشایی نشدند سعی بر این داشتند که از این نمایندگی خود بیشترین بهره را ببرند و این دستگاه مورد نیاز دیگر مناطق را در لنده نگه دارند غافل از اینکه بخش دیگری از هموطنان ماهاست که منتظرند تا کار هم نوعان خود در لنده انجام شود و سپس نوبت به آنها برسد.

حرکت این دو مسوول شاید به زعم خود برای دفاع از همشهریان خود بوده است اما بی استفاده نگه داشتن یک وسیله ای که بخش عظیمی از مردم منتظر آن هستند هیچ گونه توجیهی ندارد.

جالب اینکه این دستگاه لودر بیش از ۴۰ روز است در شهرستان لنده مستقر است و به گفته خود رییس جدید امور عشایر لنده تمام راه ها نیز بازگشایی شدند و این مسوول در اظهار نظری از مرادی و محتشم بخشداران مرکزی و موگرمون نیز تشکر کرد که به نظر می رسد ارایه خدمات با هر قیمتی و ظلم به هموطن دیگری در حالیکه این دستگاه لودر نیز حق آنان است و در تملک شهرستان لنده به تنهایی نبوده است ضروری نیست.
سید صفدرنیک ائین در گفت و گو با خبر لنده گفته بود که از اواخر نیمه دوم اردبیشت ماه سال جاری با تدابیر صورت گرفته و حمایت های خوب مدیرکل امورعشایری عملیات بازگشایی ایل راه های شهرستان لنده برای تردد راحت تر عشایری با یک دستگاه لودر و یک دستگاه کامیون اغاز شده است و در این مدت زمان یک ماهه شاهد بازگشایی تمام ایل راه های عشایری با بهترین کیفت ممکن بودیم.

وی تاکیدکرد: تلاش های زیادی برای بازگشایی راه های عشایری باتوجه به حجم زیاد بارندگی در فرودین ماه و میزان زیاد خسارت ها صورت گرفت که امروز و پس از یک و نیم تلاش شبانه روزی شاهد بازگشایی۱۰۰تمام ایل راه های عشایری هستیم.

رئیس اداره امورعشایری شهرستان لنده تاکیدکرد: پیگیری های فرماندار، بخشدار موگرمون به جهت رفع مشکلات مردم به خصوص عشایر نیز قابل تقدیر است فلذا همه می دانیم که فلسفه وجودی امورعشایر خدمت بی منت به مردم فارغ از مسائل سیاسی و باند بازی است.

شایسته بود به فرض اینکه این دستگاه متعلق به خود شهرستان لنده هم بود با توجه به هزینه های بالای اجاره دستگاه ها و نیز کمبود شدید چنین ماشین آلاتی،َ فرماندار و بخشداران لنده مدیریت می کردند و به جای هدر روی وقت و نیز کرایه ای که بابت این ترلیر حامل لودر در نظر گرفته شد مدیریت می کردند و اجازه می دادند که مشکلات بخشی از مردم استان حل می شد.