پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه راه بسیاری از شاخص‌های توسعه و رونق اقتصاد از کشاورزی می‌گذرد، گفت: به کمک مدیریت ارشد این بخش و برنامه‌محوری آن، کشاورزی این استان را به آنچه حقش است می‌رسانیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، حسین کلانتری در دیدار با مدیران با ریاست سازمان و مدیران‌کل مجموعه جهاد کشاورزی اظهار کرد: تولید ثروت، ایجاد اشتغال و امنیت غذایی بخش کشاورزی رقم می‌خورد و ما راهی نداریم جز اینکه بیش از گذشته به جهاد وبرنامه‌هایش برای تولید و اشتغال توجه کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به صورت روزانه مجموعه جهاد را رصد می‌کنم، افزود: حقیقتا این بخش با همه زیربخش‌هایش از امور عشایر، دامپزشکی، تعاون روستایی، پشتیبانی دام، منابع طبیعی و همه زیربخش‌های شیلات، دام و طیور و باغبانی برای من مهم است و نگاه ویژه‌ای به آنها خواهم داشت.

وی با اشاره به برنامه‌محور بودن بخش کشاورزی ازالیاس تاج‌الدینی خواست تا بیش از گذشته بدنه این سازمان را کارشناسی بار بیاورد تا بتوانیم با تکیه برآمارهای کارشناسی و پایه‌ای حق مردم این استان را به ویژه در حوزه اعتبارات بگیریم.

کلانتری تأکید کرد: این حق تنها با داشتن برنامه و طرح و پیشنهاد کارشناسی محقق می‌شود که من این توانایی را در ریاست سازمان جهاد کشاورزی می‌بینم و این توقع را از او دارم که به این سمت برود.

استاندار اضافه کرد: وقتی از کار و توسعه می‌گوییم منظور ما مجموعه ۱۶۰ نفری مدیران‌کل نیست بلکه ما از مجموعه عظیم و قدرتمند کارشناسان، معاونین و مدیران میانی حرف می‌زنیم.

وی ادامه داد: همان‌گونه که روزی در دفاع مقدس، جهادگران با دست خالی مردم را امیدوار به این نظام کردند اکنون نیز شرایطی مشابه گذشته است و جنگ نابرابر اقتصادی، دست کمی از شرایط آن روز ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اهمیت وظایف و رسالت جهاد کشاورزی توضیح داد: از آقای تاج‌الدینی انتظار دارم که حتی به صورت روزانه برنامه‌ریزی داشته باشد و به من گزارش دهد چرا که توقعی که من از او و سازمان تحت مدیریتش با ادارات تابعه آن دارم، بسیار متفاوت است.

وی گفت: استانی که تولید دارد و در یک شاهراه ارتباطی با دریا نیز فاصله اندکی دارد بدون تردید باید در صادرات غیرنفتی حرف برای گفتن داشته باشد و این مهم با تحرک بیشتر در مجموعه جهاد و پای کار آمدن سایر نهادها و سازمان‌های مرتبط قابل تحقق است.

وی خطاب به آقای تاج‌الدینی و مدیران و معاونینش در بدنه سازمان جهاد کشاورزی گفت که شما برنامه و پیشنهاد دهید مطمئن باشید برای برای تصویب و اخذ اعتبار در مرکز پشتیبان و در کنار شما خواهم بود.

او گفت که شما در جهاد کشاورزی و ادارات‌کل تابعه یک چیز را به من نشان دهید و آن برنامه همراه با خروجی است.

نماینده ارشد دولت در کهگیلویه و بویراحمد خطاب به جهادی‌ها افزود که شما کار کنید و خیالتان از نهادهای نظارتی راحت باشد چرا که ما هدفی جز خدمت به مردم و نظام نداریم.

کلانتری همچنین توضیح داد که به زودی بازدید و سرکشی از ادارات را شروع خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار نیز الیاس تاج‌الدینی که با دست پر به این نشست آمده بود به نمایندگی از سایر مدیران عضو خانواده جهاد کشاورزی در گزارشی از برنامه‌هایش برای رونق کشاورزی این استان گفت که مورد استقبال استاندار قرار گرفت.

او همچنین در گزارشی، وضعیت موجود بخش کشاورزی را تشریح کرد و از کمبودها و انتظاراتش از مدیر ارشد این استان گفت.

انتهای پیام/بنام