پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در این کلانشهر خبر داد.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، مجتبی زوربخش چهارشنبه ۱۹ تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این جشنواره در ۲۷ تیرماه ۹۸ در باغ جنت برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره بازی‌های ترافیکی در ادامه  آموزش‌های مستمر و بر اساس تقویم آموزشی معاونت حمل و نقل و ترافیک  با محوریت اصلاح و ارتقای فرهنگ ترافیک ویژه کودکان برگزار می‌شود.

وی افزود: بازی‌های متنوع و نمایش‌های ترافیکی ویژه گروه سنی ۵ تا ۸ سال با هدف آموزش در قالب بازی از اهداف این جشنواره است که تلاش شده مفاهیم مهم و تاثیرگذار به کودکان به شکل جذاب به گروه مخاطب آموزش داده شود .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه بازی‌های طراحی شده در ۸ آیتم پیش‌بینی و اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: آشنایی با تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، مفاهیم میدان، خیابان و …، اصول عبور از خط کشی عابر پیاده، سوار و پیاده صحیح و ایمن از اتوبوس، تاکسی و مترو و .. از موارد مهمی است که در قالب بازی‌های شاد و جذاب به کودکان آموزش داده می‌شود.

زوربخش همچنین از افزایش برنامه‌های پیاده روی و دوچرخه سواری عمومی در سال ۹۸ در راستای تحقق شهر انسان محور با هدف ترویج فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری در سال ۹۸ خبر داد و افزود: در روز جمعه هفته جاری (۲۱ تیرماه ) همزمان با روز و عفاف و حجاب اولین برنامه پیاده روی خانوادگی بر اساس برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک سال ۹۸ برگزار می‌شود .

وی هدف از اجرای این برنامه را تشویق شهروندان به پیاده روی و تقویت سلامت عمومی جامعه بیان و تصریح کرد: در این برنامه  که از ساعت ۷ صبح روز ۲۱ تیرماه در باغ جنت برگزار می‌شود به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیس اهدا خواهد شد .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزاری برنامه‌های متنوع دوچرخه سواری و پیاده روی در مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز را از برنامه‌های سال جاری این حوزه عنوان و خاطر نشان کرد: بیش از ۲۰ برنامه دوچرخه سواری

انتهای پیام/ زهرا محمدی