پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تونل شماره ۵ یاسوج  بابامیدان به نام صاحب الزمان (عج) به عنوان یکی از بزرگترین تونل های جنوب کشور با طول بیش از دو کیلومتر تهویه ندارد.

به گزارش ریواس جنوب، ۲۱ دی ماه ۸۹ بعد از ۱۷ سال انتظار پروژه تاریخی جاده «یاسوج  بابامیدان» به طول ۴۷ کیلومتر با حذف بیش از ۱۸۰ پیچ تند و خطرناک با حضور وزیر وقت راه و ترابری فتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این جاده بندر بوشهر و سایر شهرهای جنوبی کشور را به اصفهان و مرکز کشور متصل می کند که انتظار می رود در زمینه ایمن سازی محور از هیچ تلاشی فروگذاری نشود نه اینکه بعد از گذشت ۱۰ سال از افتتاح، تونل های بزرگ این محور هنوز لنگ تهویه باشد.
۴٫۵ کیلومتر از مسیر ۴۷ کیلومتری جاده جدید یاسوج  بابامیدان تونل بوده که انتظار می رود به جد مسائل ایمنی در این تونل ها در دستور کار مسئولان و متولیان امر قرار بگیرد.
بدون شک در هنگام احداث تونل باید مسئولان و متولیان امر در زمان بهره برداری و حتی در هنگام حفر به جد به فکر تهویه مناسب با هدف امنیت و آسایش انسان ها با ضعیف کردن آلودگی و برطرف کردن دود باشند.  اجرای تهویه دو تونل در جاده «یاسوج  بابامیدان» ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد.
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت زیرساخت مجری و کارفرمای احداث جاده یاسوج  بابامیدان بوده و در اقع این پروژه را تا مرحله اجرای روشنایی به اتمام رساند.
محمد حسین نصیری راد افزود: طبق مکاتبات انجام شده سازمان راهداری اجرای تهویه تونل های جاده بابامیدان از نظر تقسیم وظایف جزو وظایف شرکت زیرساخت بوده و در این زمینه مطالعات لازم نیز انجام شده است.
وی عنوان کرد: دو دستگاه تونل در جاده یاسوج  بابامیدان بیش از یک کیلومتر طول دارند که طبق برآورد انجام شده برای اجرای تهویه آن ها ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است.