پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز گفت: با اجرای طرح زندیه می‌توان هویت تاریخی شیراز را معرفی کرد .

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، نوذر امامی سه‌‌شنبه ۱۸ تیر در جمع خبرنگاران گفت: طرح مجموعه زندیه با مساحت ناخالص ۱۳ هکتار از ضلع شرقی به بازار وکیل، ضلع غربی به خیابان ۲۲ بهمن، ضلع شمالی به خیابان چاپارخانه و ضلع جنوبی به زیرگذر زند محدود می‌شود .

وی با اشاره به برگزاری مسابقه طراحی شهری و انتخاب مشاور برای اجرای این پروژه، افزود: بحث طراحی شهری با الگوی ویژه و شفاف در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و در این جلسه جایگاه این طرح در مجموعه تاریخی و فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت .

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز، طرح زندیه را بهترین طرح در بافت تاریخی برشمرد و ادامه داد: این محدوده از نظر تاریخی مرکزیت ویژه دارد به همین منظور باید با کارکرد فرهنگی و تاریخی معنا شود .

امامی هدف از اجرای طرح زندیه را معرفی هویت تاریخی شیراز عنوان کرد و گفت: در این طرح باید چشم انداز آینده‌ی شیراز و برآورده‌ کردن نیازهای امروز جامعه مورد توجه قرار گیرد .

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شیراز بر تسریع اجرای این پروژه تاکید و ابراز امیدواری کرد با اجرای این پروژه انتظارات مردم درباره محور زندیه برآورده شود .


انتهای پیام/ زهرا محمدی