پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در ادامه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، کودکان کار شیرازی در آرامگاه سعدی پای درس‌گفتار اساتید این حوزه نشستند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، در ادامه برنامه‌های فرهنگی این اداره در تابستان، کودکان کار به آرامگاه سعدی رفتند و آموزه هایی از حکایات سعدی برای آنها بیان شد.

همچنین کتاب هایی از بوستان و گلستان به زبان کودکان به آنها هدیه داده شد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در حاشیه این برنامه گفت: این برنامه آموزشی بر اندیشه سعدی در بوستان و گلستان به زبان ساده برای کودکان تنظیم شده است.

یوسف آفرینی افزود: پیش‌تر در غیاب روان‌شناسان همواره ادیبان و شاعران بودند که به مفاهیم تربیتی می پرداختند.

وی ادامه داد: سعدی، حکیمی فرزانه و شاعری مردمی است که آثارش در حد اعلای فصاحت و بلاغت است و آثار منظوم و منثور وی دربرگیرندۀ اندیشه‌های والای تربیتی است.

او در جایگاه اندیشمندی بزرگ و نامدار، به بررسی اخلاق و نقش آن در مناسبات انسانی و اجتماعی می‌پردازد و حتی از بیان دیدگاه‌های تربیتی برای کودکان نیز غافل نشده است.

این مقام مسؤول با اظهار امیدواری نسبت به این که همه‌ی کودکان از تمام طبقات اجتماعی بتوانند از این آموزه‌ها بهره‌مند شوند، تأکید کرد: این آموزش‌های فرهنگی برای پسران و دختران تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ سجاد بنام