پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس خانه کارگر استان فارس با اشاره به مشکلات کارگران استان، خواستار پیگیری مقامات مسؤول در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شد.

علی راستگو – رئیس خانه کارگر استان فارس

 به گزارش ریواس جنوب، علی راستگو در نشست دیدار مدیران تأمین اجتماعی و اعضای تشکل‌های کارگری و بازنشستگی استان فارس، با اشاره به دخالت بی مورد برخی مسئولین در امور کارگری و سازمان تامین اجتماعی گفت: رعایت اصل سه‌جانبه‌گرایی و اتخاذ تصمیم توسط صاحبان اصلی این صندوق می‌تواند بسیاری از مشکلات تامین اجتماعی راه حل کند.

وی با اشاره به بدهی ۲۲۰ میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی، بیان کرد: اگر امروز قسط یک کارگر عقب بیفتد سر ماه ابتدا دیرکرد را حساب می‌کنند اما بیش از ۳۰ سال است که تامین اجتماعی از دولت مطالبه دارد و حتی توان دریافت اصل پول را هم ندارد!

این مقام حوزه کارگری افزود: این در حالی است که اگر زمانی که ما ۶۰ میلیارد تومان از دولت طلب داشتیم مطالبات ما پرداخت می‌شد قطعاً در زمینه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کردیم.

راستگو در بخش دیگری از اظهارات خود خواستار پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شد و گفت: این موضوع از خواسته‌های به‌حق بازنشستگان است و لازم است این وعده در سطح عالی پیگیری شود؛ تمنا داریم مدیران ارشد استان گلایه‌ی جامعه کارگری را به سطوح عالی برسانند.

رئیس خانه کارگر استان فارس در پایان با بیان اینکه تامین اجتماعی سازمانی متعلق به جامعه کارگری و کارفرمایی است، اظهار کرد: کارگران و کارفرمایان ماهانه ۳۰ درصد از حقوق خود را به این سازمان می‌پردازند و بایستی در مدیریت این سازمان نیز دخیل باشند.

** برخی بی‌تدبیری‌های دولت به  منافع بیمه‌شدگان لطمه زده است

بهزاد مؤیدی – رئیس شورای اسلامی کار استان فارس

 همچنین رییس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان فارس نیز در این جلسه گفت: البته وضعیت خوب درمان به دلیل مدیریت صحیح و بهینه در آن است اما باید گفت عدم سیاست‌گذاری در سطح ملی و بی تدبیری در برخی کارکردهای دولتی از گذشته تاکنون باعث شده که به منافع بیمه‌شدگان که حق‌الناس است، لطمه وارد شود.

مهرزداد مویدی افزود: بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی و تصمیمات غیرکارشناسانه برخی مسئولین زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود تا بتوان از حقوق مخاطبین سازمان دفاع کرد.

گفتنی است از ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به نام هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام