پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل راهداری فارس با ارائه‌ی آماری عجیب از سرقت ماهانه حدود ۳ هزار تابلو و علائم رانندگی در جاده‌های پرحادثه‌ی این استان خبر می‌دهد.

به گزارش ریواس جنوب در حالیکه استان فارس بیشترین آمار مرگ و میر سوانح جاده‌ای را به خود اختصاص می‌دهد، هنوز کسانی در همین جاده‌ها با اقداماتی دور از اخلاق و انسانیت، جان انسان‌ها را به بازی گرفته‌اند.

وجود علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نقش به‌سزایی در کاهش حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن دارد و نبود این علائم و دزدیده شدن آن ها به ویژه در شب تهدیدی جدی برای جان رانندگان و سرنشینان خودروها محسوب می شود.

بر پایه گزارش ایرنا، تیم های بازرسی اداره کل راهداری با انجام گشت های هفتگی در تمام محورها به ویژه محورهای اصلی و شریانی و شناسایی مکان ها و مسیرهای نیازمند نصب تابلو، نسبت به نصب تابلوهای مرتبط و مورد نیاز اقدام می کنند.

اما برخی از این تابلوها به محض نصب، دزدیده می شوند، تابلوهایی که نبود هر یک از آنها می تواند جان عده زیادی را به خطر بیندازد.

** آماری عجیب از سرقت تابلوها و علائم رانندگی در جاده‌های فارس

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، با اشاره به اینکه ماهانه حدود سه هزار تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی از جاده های این استان به سرقت می رود گفت: سارقان بدون توجه به امنیت و ایمنی مردم بعضاً در تاریکی شب اقدام به سرقت این تابلوها و علائم می کنند.

علیرضا سیاهپور افزود: به رغم اینکه تاکنون چندین سارق تابلو شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند اما باز هم شاهد وقوع این اتفاق در استان هستیم.

وی ادامه داد: یکی از دلایل کمبود تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی همین مساله سرقت آنها است که جدا از خسارت های مالی، تهدیدی جدی برای جان مردم است و در حقیقت سارقان با این کار خود با جان مردم بازی می کنند.

** تابلوهای رفته، جایگزین می‌شوند

او اضافه کرد: علاوه بر سرقت، تعدادی از تابلوها و علائم نیز در جریان حوادث از جمله حوادث رانندگی و همچنین سیل، ریزش کوه و رانش زمین دچار آسیب می شوند که مکان این تابلوها نیز توسط گشت های راهداری شناسایی و نسبت به جایگزین کردن تابلوها و علائم جدید اقدام می شود.

** مسیر شیراز به یاسوج کمبود تابلو ندارد

سیاهپور گفت: تابلو در مسیر شیراز به یاسوج کمبودی ندارد و گشت های راهداری در بررسی های هفتگی که در محورهای استان از جمله محور شیراز به یاسوج انجام می دهند در صورت نیاز در هر مکان نسبت به تابلوها و علائم مورد نیاز اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام/ سحرفکورپور