هم درد و هم درمان تویی؛ فارس هم در «ایجاد اشتغال» رتبه دوم است، هم در «بیکاری»!


پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس گفت: استان فارس طی ۷ ماه گذشته با ایجاد بیش از ۹ هزار شغل رتبه دوم اشتغال کشور و همچنین پس از استان همدان رتبه دوم بیکاری کشور را دارد.

به گزارش ریواس جنوب ، عنایت الله رحیمی ظهر چهارشنبه در شورای اشتغال استان فارس افزود: طی ۷ ماه گذشته در استان ۹ هزار و ۵۸۵ شغل ایجاد شده و استان فارس رتبه دوم در کشور دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۶ هزار و ۱۰۷ اشتغال در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده که در هر شهرستان هر فرمانداری بیش از ۲۰۰ شغل ایجاد کرده است.

استاندار فارس تاکید کرد: برای رسیدن به وضیعت مطلوب برای اشتغال راه زیادی پیش رو داریم که باید برای ایجاد شغل بیشتر برنامه ریزی های مناسبی داشته باشیم.

رحیمی با بیان اینکه برای کاهش هر درصد نرخ بیکاری به ۵۰ شغل احتیاج است، یادآور شد: بعد از استان همدان، استان فارس رتبه دوم بیکاری است که این آمار مورد تأیید سازمان آمار کشور است.

وی افزود: در سال ۹۷ آمار بیکاری در استان نزدیک به ۹ درصد بوده و از ابتدای سال تاکنون این آمار به ۷ درصد رسیده است.

رحیمی با بیان اینکه استان فارس ظرفیت کسب رتبه یک در همه زمینه‌ها را دارد تاکید کرد: ظرفیت‌های استان فارس فراوان است و برای اینکه بتوانیم از انها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تمامی مدیران باید تلاش کنند.

انتهای پیام/ سجاد بنام

نظرات

یک دیدگاه
--- (دیدگاه های شما، به ترتیب جدیدترین ها، از دیدگاه جدید به قدیمی، مرتب می شوند)

  1. […] کمیته هماهنگی اشتغال استان با ارسال جوابیه‌ای به یک گزارش ریواس جنوب، اعلام کرد که استان فارس در دولت تدبیر و امید، در شاخص […]

پاسخی بگذارید