پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی فارس در این جلسه کاهش آلام و دغدغه های درمانی و اجتماعی ذی نفعان را از اولویتهای سازمان تأمین اجتماعی دانست .

به گزارش ریواس جنوب، اکبر امیری با اعلام این خبر که شهریورماه بزرگ ترین اورژانس تامین اجتماعی کشور در شیراز افتتاح مي شود گفت افتتاح بزرگ ترین اورژانس تامین اجتماعی کشور در شیراز همزمان با هفته دولت انجام می شود؛ این مرکز به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع در بیمارستان شهید بهشتی شیراز در شهریورماه افتتاح خواهد شد.
وی بیان داشت: همچنین اسناد مناقصه فاز دوم بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تامین اجتماعی شیراز نیز شهریورماه منتشر خواهد شد.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی فارس با تاکید بر این که مدیران و پرسنل تامین اجتماعی از محل حق بیمه کارگران حقوق می گیرند و باید پاسخگوی نیازها و خواسته های افراد تحت پوشش باشند، افزود: پارسال ۱۲۳۲ میلیارد تومان هزینه درمان افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در فارس کردیم و این به معنای آن است که موفق شدیم به این میزان بودجه وارد فارس کرده و هزینه کنیم.

علی راستگو دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس نیز در سخنانی در این مراسم گفت: کارگران هیچ هزینه ای بر دوش دولت ندارند، افزود: هر ماه قبل از این که حقوق کارگران به حسابشان واریز شود مالیات آن کسر می گردد، این قشر هیچ سهمی هم از پول نفت ندارند و جالب است که در این وضعیت دولت نه تنها کمکی به کارگران نمی کند بلکه در دولت های مختلف از سرمایه این صندوق برداشت کرده و هم اکنون دولت بدهی چند هزار میلیارد تومانی به تامین اجتماعی دارد.
راستگو با تاکید بر این که طبق عرف و شرع و قانون، سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بین النسلی است، ادامه داد: هرگونه برداشت از سرمایه های این سازمان بدون جلب رضایت صاحبان سرمایه، به نوعی حق الناس است.
مهرزاد مویدی رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس نیز طی سخنانی گفت تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و تمام سرمایه های آن متعلق به همین دو قشر است، این در حالی است كه تعداد نمایندگان کارگری و کارفرمایی بسیار اندک است و کمترین نقش را در تصمیم گیری ها دارند. وی با تاکید بر لزوم استقلال سازمان تامین اجتماعی گفت: در هیات امنای تامین اجتماعی باید تعداد نمایندگان کارگر و کارفرما حضور داشته باشند و نه اینکه تنها شاهد حضور وزرا و نمایندگانی از دولت باشیم.

انتهای پیام/ سحرفکورپور