پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

خط تولید شیشه ضد گلوله روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در شهرک صنعتی شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایرنا، معاون وزیر صمت در سخنانی در حاشیه این آئین، اشتغال و تولید را بهترین راه شکل گیری و تحقق توسعه متوازن دانست و گفت: بر همین اساس ضرورت دارد که سرمایه‌ها به سمت رونق تولید و اشتغال پایدار سوق یابد.

خداداد غریب پور در خصوص طرح احیا، شناسایی و فعال سازی معادن کوچک مقیاس و فعالیت‌های اکتشافی نیز اظهار داشت: حضور فعال تشکل‌های بخش خصوصی مرتبط با بخش معادن زمینه ساز ارتقای جایگاه معادن کوچک مقیاس در تولید، تجارت و اشتغال زایی خواهد شد.

وی، با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه و معادن و تشکل کمیته‌ای ویژه برای فعال سازی بخش معادن ادامه داد: ۲۰ معدن کوچک مقیاس در استان فارس شناسایی شده که فراخوان جذب سرمایه گذار در این معادن انجام شده که امیدواریم با جذب سرمایه گذار شاهد توسعه بخش معادن فارس و ایجاد اشتغال پایدار باشیم.

غریب پور، طرح آلومینیوم جنوب را از جمله طرح‌های مشارکتی در دست اجرا توسط ایمیدرو دانست و گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که فاز نخست این طرح که با سرمایه گذاری یک و ۲ دهم میلیارد دلار در است انجام است امسال به بهره برداری برسد.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به آماده سازی بندر پارسیان به منظور ایجاد زیرساخت صادراتی محصولات طرح آلومینیوم جنوب که در لامرد در حال احداث است، گفت: فاز نخست این طرح امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم درباره خط تولیدی که در شیراز افتتاح شد، گفت: این واحد تولیدی شیشه‌های ضدگلوله لمینت با ظرفیت ۱۵ هزار تن در سال تولید کننده انواع شیشه‌های دوجداره، سکوریت، لمینت و در و پنجره و اجرای انواع نمای شیشه‌ای اسپایدر، کرتین وال، دوجداره لمینت و سازه‌های شیشه‌ای خاص است.

حمیدرضا ایزدی افزود: این شیشه‌ها در بانک‌ها، صرافی‌ها، طلافروشی‌ها و ساختمان‌های امنیتی کاربرد دارند و در برابر انواع گلوله و ضربه مقاوم هستند و گلوله اسلحه کلاشینکف و اسلحه‌های کمری که از فاصله سه متری شلیک می‌شوند از شیشه‌های ضدگلوله تولیدی این شرکت عبور نمی‌کند.

 مدیر عامل گروه صنعتی شیشه کاویان جام شیراز نیز در این مراسم گفت: این خط تولید تمام اتوماتیک برای نخستین بار در جنوب کشور در شهرک صنعتی شیراز راه اندازی و این شرکت را در شمار معدود سازندگان شیشه ضدگلوله در ایران. قرارداده است.
احمد رضازاده افزود: تولیدات این مجموعه پاسخگوی تأمین نیاز استان فارس و سایر..استان‌های همجوار در زمینه شیشه‌های ضد گلوله است
رضازاده اشتغال مستقیم این مجموعه صنعتی را ۴۰ نفر اعلام کرد و گفت: علاوه.برآن برای ۱۰۰ نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

انتهای پیام /سحر فکورپور