پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

میز خدمت با هدف بررسی مشکلات مردم و محرومیت‌ زدایی در بخش دیشموک برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، در دوماه اخیر بخش دیشموک به دلیل رسانه ای شدن برخی از مشکلات و معضلات منحصر به فرد خودش موضوع اصلی محافل اداری و غیر اداری شد.

در زمان استاندار پیشین بود که این معضلات رسانه ای شدند تا علی محمد احمدی تیمش و مدیرانش را به شکل جدی بلرزاند و همه آنها را مجبور به سرکشی از دیشموک کند.

اکثر  مدیران کل و شهرستانی از ترس استاندار که بود تیم به تیم و پشت سر هم به دیشموک می آمدند.

تقریبا اتمام آمدن تیم های احمدی به دیشموک همزمان شد با رفتن او و آمدن حسین کلانتری.

کلانتری هم برای اینکه نشان دهد محروم شناس است سفرهای خود را از دیشموک شروع کرد و این ترانسفر مدیران در بازه زمانی کم به دیشموک را ادامه داد تا بخش دیشموک در حدود دوماه بیشترین مدیران کل را در خود ببیند.

صبح امروز نیز در ادامه این سریال اعلام شد که میز خدمت در دیشموک با حضور مدیران کل و شهرستان در دیشموک برگزار می شود.

حضور نه چندان چشمگیر مردم دور این میز نشان دهنده ی این است که یا اطلاع رسانی خوبی نشد و یا آنقدر مدیران در این روزهای اخیر به دیشموک آمده اند که مردم چندان شوقی برای آمدن نداشتند.

اما همان تعداد از مردمی که مطلع شدند و آمدند نیز غافلگیر شدند و به جای دیدن مدیران کل و ارشد در بسیاری از میزها با افرادی روبه رو شدند که عنوان مدیر نداشتند و نماینده آن اداره بودند که قاعدتا اختیار خاصی هم نمی توانستند داشته باشند.

بسیاری از ادارات یا معاون خود را فرستادند و یا یک نماینده ای، که طبیعی بود مردم در روزهایی که چندان امیدی به خود مدیران ندارند به نماینده های آنان اصلا نمی توانند داشته باشند.

به جز کریمی نژاد، مدیرکل امور روستایی که به عهد خود برای آمدن به دیشموک وفا کرد هیچ مدیرکلی از استان در این جلسه نبود و از شهرستان نیز مدیری که مستقیما می توانست مشکلات مردم را حل و فصل کند به جز متقی در بنیاد مسکن کسی حضور نداشت.

حتی در برخی از حوزه ها مردم نیز با رییس معزول اداره ای روبه رو می شدند که در کمال تعجب و در روزهایی که در منصب بود انتقاداتی به او وارد بود و اکنون که عزل شده بود در این جلسه حاضر شده است.

عدم حضور مدیران اصلی در این میز موجب شد تا برخی از کارشناسان و یا معاونانی که آمده بودند به دلیل عدم رجوع مردم به آنها دور هم جمع شوند و به بگو و مگوهای خنده دار خود بپردازند.

فرمانده سپاه کهگیلویه تنها مسوول ارشدی بود که نه تنها خود بلکه با چند نفر از پرسنل خود در اطراف این میز مشاهده می شد که به این جمع باید سرهنگ سعید برومند زاده معاون اجرایی سپاه پاسداران که از یاسوج آمده بود نیز اضافه شود. البته خدمات سپاه با احتساب امروز به بیش از ۷۲ساعت در دیشموک می رسد.

غیبت فرماندار کهگیلویه که گرچه ممکن بود تعدد سفرهای این روزهای خود به دیشموک از عوامل بی انگیزگی او بوده اما حضور او در یاسوج و در روزی که هیچ جلسه ی رسمی هم در مرکز استان نبود کمی شایبه پروازی بودن او را پر رنگ تر کرده است.

نظم خاصی هم حاکم نبود، از پسر بچه ای که از اول تا آخر جلسه با تریبون مسجد در حال ور رفتن بود تا کشتی گرفتن دیگر کوچولوها در لابه لای حرکت مردم که انتظار بود بخشدار دیشموک به جای اینکه فرصت را مهیا می دید برای خوش و بش های معمولی کمی اقتدار برای برگزاری نظم نشان میداد.

بخشی از مصاحبه روز قبل حبیبی، بخشدار دیشموک و اعلام تعداد مدیران کل و مدیران شهرستانی را در ادامه بخوانید و با حضور تعداد این مدیران در میز امروز مقایسه شود تا عنوان میز فریب دهنده هم خیلی اغراق نباشد.

حبیبی در مصاحبه با عصر زاگرس بیان کرد: میز خدمت فردا جمعه ۲۸ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰در مسجد صاحب الزمان (عج) دیشموک با حضور برخی مدیران استانی و شهرستانی از جمله ؛ مدیرکل امور روستایی ، مدیران کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن ، شرکت گاز ، برق ، کمیته امداد و مدیران شهرستانی از جمله ؛ فرماندار محترم ، بهزیستی ، آبفای روستایی و شهری ، بنیاد مسکن ، شرکت گاز ، برق ، کمیته امداد ، حمل و نقل جاده ای جهت بررسی مشکلات مردم این بخش برگزار خواهد شد.

شاید در این موضوع نقش کمیته امداد دیشموک که با در اختیار قرار دادن خوابگاه مرتب و با برنامه ی خود، تهیه غذا و پذیرایی هم این میز و هم تعداد زیادی از پزشکان، دندانپزشکان و ماما و پرستارهای های بسیج پزشکی استان که در دو روز اخیر در ۳۰ روستای بخش دیشموک مشغول ارایه خدمات هستند را متقبل شد پر رنگ تر از حضور خود مدیران بوده باشد.

ریواس جنوب نیز می توانست صرفا به انتقال یک خبر عادی از این میز بسنده کند و یا اصلا به آن اشاره ای نمی کرد اما به این مساله نقد اساسی دارد تا آنچه گفته می شود با آنچه انجام می شود همخوانی داشته باشد و به برنامه و اهداف مردمی که ممکن بود حضور این مدیران کل آنها را از درآمد یک روزه خود برای نان آوردن به خانه خود محروم می کرد در برنامه های بعدی بیش از این متضرر نشوند، علی رغم اینکه معتقدیم حضور همین تعداد مدیر نیز منشا خدماتی خواهند بود و استمرار چنین برنامه های ولو با نداشتن هیچ خروجی همینکه برای مدتی شوق و امید را در دل مردم زنده می کند ضروری است.

انتهای گزارش: عظیم بنام