پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بر اساس توضیحات رئیس اتحادیه صنف الکتریک شیراز، اگرچه طی ۲ ماه گذشته شاهد کاهش حدود ۳۰ درصدی در قیمت برخی اقلام الکترونیکی بوده‌ایم، اما این بازار پیش‌تر افزایش ۱۰۰ درصدی را رقم زده بود.

به گزارش ریواس جنوب، رئیس اتحادیه صنف الکتریک شیراز در حاشیه همایش سالانه صنف الکتریک شیراز در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به افزايش ١٠٠ درصدي برخي اقلام الكتريكي از جمله سيم و كابل، خاطرنشان كرد: طي يكي دو ماه گذشته شاهد كاهش ٢٠ تا ٣٠ درصدي روند افزايشي اين مهم هستيم.

مجید استدلال با اشاره به قدمت حدود ٥٠ ساله اتحاديه صنف الكتريك شيراز، افزود: هم‌اينك اتحاديه ٧٠٠ عضو رسمي دارد كه همه آنها داراي پروانه كسب هستند و صدور پروانه و عضويت١٥٠ نفر ديگر نيز در دست اقدام است.

وی ساماندهي كل صنف و ايجاد ارتباط بين اعضا و مجموعه‌هاي اداري زيرربط را از مهمترين رويكردهاي اين اتحاديه برشمرد و گفت: اتحاديه به مثابه وكيل از حقوق اعضا دفاع مي‌كند .

رئيس اتحاديه صنف الكتريك شيراز با بيان اينكه صنف ما ١٤ رسته دارد و خدمات توزيعي در هر يك از رسته‌ها، ارائه مي‌شود، عنوان كرد: در سال ٩٧ موفق به صدور ١٥٠ پروانه كسب براي فعاليت اعضا با همكاري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس شديم .

استدلال گفت: اتحاديه متبوع مسكن و شهرسازي استان و ديكر نهادي مرتبط در ارتباط است و بنا داريم كه ضمن حل مسائل حاشيه‌اي برق كاران، از حضور افراد متفرقه جهت حضور در امورات برق ساختمان‌ها جلوگيري شود.هيئت مديره اين اتحاديه در تلاش است تا با برگزاري دوره‌هاي آموزشي، افراد برق كار، كارت صلاحيت و كد بگيرند.

** مردم گران‌فروشی، عدم صدور فاکتور و کالاهای تقلبی را به اتحادیه گزارش کنند

روح‌الله پيروي راد، معاون اول اتحاديه صنف الكتريك شيراز نيز با بيان اينكه طبق قانون موظف به تشكيل پنج كميسيون شده‌ايم، گفت: كميسيون شكايات و بازرسي از جمله اين كميسيون‌هاست و بازرسين ما به صورت محسوس و نامحسوس در بازار حضور پيدا مي‌كنند و ضمن رصد و كنترل قيمت‌ها، در صورت بروز تخلف، اقدام به تذكر لساني، كتبي و نهايتا دعوت به اتحاديه مي‌كنند.

وی با بیان اینکه در كمتر از ٥ درصداز بازرسي‌ها به موارد تخلف از سوي واحدهاي صنفي مي‌رسيم، افزود: اگر شهروندان با خريد از واحدهاي صنفي ما در سطح شهر، با مواردي از قبيل گرانفروشي، عدم صدور فاكتور، كالاي تقلبي و انجام نشدن تعهدات مواجه شدند، مي‌توانند با گزارش به اتحاديه، پيگير رفع اين مشكلات شوند.

معاون اول اتحاديه صنف الكتريك شيراز يادآور شد: قانونگذار پيش‌بيني كرده كه در صورت محرز شدن تخلفات، پرونده تشكيل و به سازمان تعزيرات حكومتي جهت سير مراحل قانوني تخلف، ارجاع داده شود.

انتهای پیام/ سحرفکورپور