پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در مراسمی با حضور مقامات شهرداری شیراز، بهزیستی و فرهنگ و ارشاد فارس، کتاب یک صفحه‌ای در مترو شیراز رونمایی و توزیع شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل  ایسنا، رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: مترو بستری مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

حسن مرادی با تأکید بر اینکه راهکار بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی، سخت‌افزاری نیست، خاطرنشان کرد که بسیاری از معضلات اجتماعی با انجام کارهای فرهنگی آن هم به شکل عمیق و تخصصی قابل برطرف شدن است.

او برای همکاری‌های فرهنگی و هنری اعلام آمادگی کرد و گفت: سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز نخستین سازمانی بود که از دیدگاه “کتاب یک صفحه‌ای” استقبال کرد و امیدواریم که این طرح در سومین سال فعالیت بتواند روز به روز از لحاظ کمی و کیفی توسعه یابد.

مدیر کل بهزیستی استان فارس نیز از پیگیری مراحل انتشار ۴۸ مهارت زندگی در قالب داستان کوتاه خبر داد و اعلام کرد که این ۴۸ مهارت از امروز در قالب “کتاب یک صفحه‌ای” در ایستگاه ‌ های مترو، اتوبوس‌ها، بوستان‌ها و فضاهای عمومی شهری در اختیار شهروندان عزیز قرار خواهد گرفت.

مرتضی موسوی با بیان اینکه کمبود مطالعه از چالش‌های جدی جامعه امروزی است، خاطرنشان کرد: علاج مشکلات فرهنگی، آنی و فوری نیست بلکه این کار باید با برنامه‌ریزی و طولانی مدت انجام شود.

موسوی بر لزوم فراگیری آموزش در جامعه تأکید کرد و گفت: آموزش باید با ظرافت و لطافت انجام گیرد تا اثرگذار باشد.

لازمه کار فرهنگی، سخت‌کوشی است

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، لازمه انجام کار فرهنگی را تلاش و سخت‌کوشی دانست و اضافه کرد که این سخت‌کوشی زمانی به نتیجه می‌رسد که تعامل بین بخشی اتفاق بیفتد .

مهدی امیدبخش افزود: تلاش داریم امسال با محوریت “شهروند” برای معرفی شیراز به عنوان “پایتختی کتاب ایران” تلاش کنیم.

مهدی میرعظیمی طراح، ایده‌پرداز و نویسنده «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» نیز به معرفی آثار جدید و طرح های نو که در ادامه این طرح اجرا می‌شود پرداخت.

میرعظیمی به حرکت سازنده برخی از سازمان ها در راستای مسئولیت اجتماعی خود اشاره کرد و از نگارش داستان های جدید برای فرهنگ سازی مالیاتی با حمایت اداره کل امور مالیاتی استان فارس، فرهنگ سازی مدیریت منابع و مصرف آب با حمایت شرکت آبفا شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد رونمایی از این کتاب ها در قالب طرح «متروکتاب» باشیم .

کتاب‌های یک صفحه‌ای جدید با عنوان کتاب‌هایی برای به زیستن و با هدف آموزش ۴۸ مهارت بهتر زیستن، رونمایی و در ایستگاه‌های مترو شیراز توزیع شد.

انتهای پیام/ سحر فکورپور