پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک اخلال گر نظام پولی و ارزی دیگر در استان فارس پس از محاکمه در شعبه ویژه دادگاه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی استان فارس به ۳ سال حبس تعزیری، ضبط کلیه وجوه تحصیل شده و جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از دادگستری استان فارس، پیمان پشام، فرزند عزیز به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق معاملات خلاف مقررات در زمینه ارزی از سوی محاکم قضایی فارس به تحمل سه سال حبس و جزای نقدی و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

میزان معاملات خلاف مقررات ارزی این فرد ۵۲ میلیارد و ۲۷۶ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۵۰ ریال بوده که از طریق خرید و فروش غیرمجاز ارز و ارسال حواله ‌ های ارزی به خارج کشور و مراودات غیرقانونی در حوزه ارزی انجام شده بود.

جزای نقدی تعیین شده برای این اخلالگر نظام پولی و ارزی به میزان دو برابر وجوه تحصیل شده، یعنی مبلغ ۱۰۴ میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده است.

براساس این گزارش، رای صادره قطعی بوده و به استناد تبصره ذیل ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی و ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرائم اخلال گران در نظام اقتصادی کشور اطلاع رسانی شده است.

انتهای پیام/ سحر فکورپور