پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون اجرایی سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی امروز تحت تاثیر دو محور تحریم خارجی و داخلی است، خاطرنشان کرد: ۶۰ الی ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم داخلی است.

  به گزارش ریواس جنوب به نقل  روابط عمومی سپاه محمد رسول الله(ص) سرهنگ پاسدار قاسم علیپور در مراسم قدردانی از بسیجیان برتر این ناحیه مقاومت بسیج شیراز؛ تحریم بانک علیه تولید کننده، تحریم مردم علیه تولید کننده، تحریم دولت علیه تولید کننده، تحریم والدین علیه فرزندان و تحریم جریان‌های سیاسی علیه مردم نمونه‌‌هایی از این تحریم‌های داخلی است.

علیپور گفت: عواملی نظیر احتکار، گران‌فروشی، نقش دولت‌ها در ادوار مختلف، بغض و کینه ‌‌های جریان‌های سیاسی، نبود فرهنگ کارآفرینی و… در مقوله عوامل داخلی کشور است که تحریم‌های خارجی ربطی به آنها ندارد.

معاون اجرایی سپاه فجر فارس تاکید کرد که عقبه فکری بسیج بی تفاوت نبودن به مسائل پیرامونی و مکمل آن بصیرت و روشن بینی بسیجیان است.

فرمانده ناحیه مقاومت محمد رسول الله (ص) شیراز نیز گفت: برنامه های بسیج حول دو محور ابلاغی و ابتکاری قرار دارد و پایگاه مقاومتی برتر خواهد بود که انجام دهنده کار ابتکاری برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم محله خود باشد.

سرهنگ پاسدار عباس بنایی ادامه داد: در تشکیلات، پایگاه مقاومت و حوزه های بسیج، برترین ‌ ها کسانی هستند که گرهی از مشکلات مردم باز کنند و ان‌شاء الله محور و ملاک جشنواره مالک اشتر سال آینده، فعال بودن پایگاه بسیج در زمینه اقتصادی و کار فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی فرماندهی موفق، آن است که در جنگ اقتصادی و فرهنگی برنامه محور باشد، گفت: تلاش‌ها باید در مسیر کار جهادی و فرهنگی برای مردم باشد و هر پایگاه بسیجی که مشکلات مردم را برطرف کند موفق است.

این فرمانده نظامی با بیان اینکه برتر بودن در بسیج را داشتن ابتکار تعیین می‌کند، خاطرنشان کرد: دشمنان همه توان و ظرفیت را برای ایجاد اختلاف و فشار به مردم و تضعیف انسجام ملت به کار گرفته و مردم هم ثابت کرده‌اند که در صحنه‌های دشوار مقاومند.

در این مراسم از رده‌های برتر بسیج پایگاه‌های مقاومت تحت پوشش ناحیه سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز قدردانی و تجلیل شد.

انتهای پیام/ سحر فکورپور