پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حسین کلانتری در اولین گام مدیریتی خود در استانداری کهگیلویه و بویراحمد، رسانه‌های آزاد و پرمخاطب را از پوشش جلسات استانداری حذف کرد تا فقط چند رسانه دولتی و وابسته اخبار او را پوشش دهند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جریان آزاد اطلاعات و دسترسی مردم به اخبار و اطلاع‌رسانی‌ها یکی از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی در هر جامعه‌ای است اما استاندار کهگیلویه و بویراحمد از راه نرسیده، مردم را از این حق خود محروم کرد.

استاندار تازه‌کار کهگیلویه و بویراحمد آنقدر شتاب‌زده این کار را کرد که گویا همه منتظر بودند تا او از ایلام بیاید و خبررسانی و پوشش رسانه‌ها را گزینشی و مطابق با میل خود کند.

پشت‌پرده‌های این تصمیم که دقیقا مخالف با شعارها و وعده‌های حسن روحانی است از این نکته غافل هستند که شاید بشود جسم کسی را زندانی کرد و محروم اما فکر کسی را نمی‌شود زندانی و محدود کرد و امروز اگر رسانه‌های آزاد در جلسات استانداری راه داده نمی‌شوند اما جریان آزاد اطلاعات و اخبار قابل متوقف شدن نیست.

رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری آزاد که به دستور استاندار و نزدیکان او به جلسات و رویدادهای خبری استانداری دعوت نمی‌شوند از امروز برای نوشتن واقعیت‌ها و آنچه مردم می‌خواهند مصمم‌تر می‌شوند و اجازه نخواهند داد که خبرها سفارشی و گزینشی به دست مردم برسند.

آنها هرگز رسانه و جنس رسانه را نمی‌شناسند و می‌خواهند مردم واقعیات را ندانند.

آنها اخبار را آماده و آنطور که دوست دارند تهیه می‌کنند و در اختیار چند خبرگزاری دولتی و وابسته به نهادها و دستگاه‌های خاص می‌دهند تا منتشر شوند و به دست مردم برسند‌؛ غافل از اینکه مردم این رویه را نمی‌پذیرند و آنها و خبرهای سفارشی‌اشان را پس خواهند زد.

رویه غلطی که از سوی نماینده دولتی اتخاذ می‌شود که آن دولت معتقد به نقد و آزادی بیان و همچنین گردش آزاد اطلاعات است.

واقعا کلانتری با این تصمیم خود، می‌خواهد دقیقا چه چیزی را از مردم مخفی کند؟