پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با اعلام نهایی نتایج کنکور ۹۸، تعداد دانش‌آموزان استان فارسی که رتبه تک رقمی کسب کرده‌اند به عدد ۷ نفر رسید و موفقیت این استان در تصاحب رتبه‌های برتر کنکور تکمیل شد.

 به گزارش ریواس جنوب، روز گذشته اسامی ۴ استان فارسی که حائز رتبه برتر در کنکور شده بودند اعلام شد اما امروز ۱۷ مرداد روابط عمومی آموزش و پرورش فارس در خبری تکمیلی ۳ رتبه دیگر را نیز به این تعداد اضافه کرد که در این میان یک دانش‌آموز توانست در دو رشته‌ی تحصیلی رتبه تک رقمی کسب کند.

بر پایه این گزارش، اسامی دانش‌آموزان استانی فارسی موفق در کسب رتبه‌های تک رقمی به این شرح است:

  • خانم فاطمه شبخیز از لارستان – رتبه ۱ گروه علوم انسانی
  • آقای فرهنگ امیری از شیراز – رتبه ۳ گروه علوم تجربی
  • آقای علی حاجیان از لارستان – رتبه ۵ گروه علوم انسانی
  • آقای علی حاجیان از لارستان – رتبه ۷ گروه زبان‌های خارجه
  • خانم مینا مصطفوی از شیراز – رتبه ۷ گروه هنر
  • خانم فاطمه احمدی از شیراز – رتبه ۸ گروه هنر
  • خانم گلسا مصباحی از شیراز – رتبه ۸ گروه علوم تجربی

علی عسکر نجفی – مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس درباره علت اینکه روز گذشته تعداد رتبه‌های تک رقمی استان فارسی‌ها در کنکور ۴ نفر اعلام شده بود، گفت: سازمان سنجش در اعلام نتایج رتبه های تک رقمی در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه  فقط تا رتبه ۵ را اعلام می‌کند و به همین علت ما با تاخیر، این موفقیت سه دانش‌آموز فارسی را متوجه شدیم.

به گفته علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: چهار دانش آموز دختر و دو دانش آموز پسر و درمجموع شش دانش آموز از استان فارس با کسب هفت رتبه تک رقمی  در جمع دارندگان رتبه های تک رقمی کنکور امسال قرار گرفتند.

موفقیت دانش‌آموزان استان فارسی در کسب رتبه‌های برتر کنکور در حالی صورت گرفت که آنها در کنکور سال گذشته وضعیت خوبی نداشتند و تنها یک نفر در رشته هنر رتبه ۹ و یک نفر رتبه ۲۰ کشوری را در رشته تجربی به خود اختصاص داده بود؛ همچنین جایگاه استان فارس در کسب درصد قبولی دانش‌آموزان در آزمون سراسری رتبه ۲۰ کشوری بوده است.

امسال یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری در کشور ثبت نام کرده بودند.