پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

«عبدالرزاق موسوی»، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت درگذشت مرحوم استاد «جمال زیانی» پیام صادر کرد.

به گزارش ریواس جنوب متن پیام آقای موسوی در ادامه منتشر می‌شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت نویسنده، شیرازشناس و پژوهشگر فقید، زنده‌یاد جمال زیانی، جامعه‌ی فرهنگ و ادب و به‌ویژه شهروندان شیراز را داغدار کرد.

بی‌شک کوشش‌های بزرگانی همچون مرحوم استاد زیانی، نقشی بی‌بدیل در بلندایِ نام شیراز بر قله‌ی فرهنگ و ادب ایران‌زمین بر جای گذاشته است.

دغدغه‌ها و تلاش‌های این نویسنده‌ی خوش‌نام شهرمان در ترسیم گوشه‌های پنهان از تاریخ  و فرهنگ شیراز – آن هم در سنین کهنسالی – در نوع خود کم‌نظیر و ماندگار است.

انسان فرهیخته‌ای که حتی تا واپسین لحظات عمر گران‌بهای خود از مطالعه و پژوهش دست نکشید و به یقین آثار زحمات بی‌دریغ او نیز تا ده‌ها و صدها سال شمع او را به نیکی روشن نگه می‌دارد.

اینجانب، به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن تسلیت ضایعه‌ی فقدان مرحوم استاد زیانی به جامعه‌ی فرهنگ و ادب ایران و عموم شهروندان شیراز، کوشش‌های بی وقفه‌ی این عالِم گرانقدر را ارج می‌نهم و آرزو می‌کنم که راه این استاد گران‌مایه در راستای تحقیق و پژوهش به ویژه در مسیر اعتلای نام شیراز عزیز، تداوم یابد.

سید عبدالرزاق موسوی
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

به گزارش ریواس جنوب، «جمال زیانی» نویسنده، شیرازشناس و پژوهشگر فرهنگ عامه چهارشنبه ۶ شهریورماه در سن ۸۴ سالگی در حالی که در حال مطالعه بود، درگذشت.

انتهای پیام/ سجاد بنام