پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس جمعی از مردم، مسئولین و خانواده شهدا با حضور در گلزار شهدا شهر قلعه رئیسی گلزار مطهر شهدا را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

به گزارش ریواس جنوب، حجت الاسلام صلواتی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و از این‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.

امام جمعه قلعه رئیسی افزود: ملت ما با هدایت بنیانگذار جمهوری اسلامی با ایمان به خداوند و تبعیت از ولایت با دست خالی حماسه ای را رقم زدند که تاریخ ساز شد.

محسن بدرقه فرمانده حوزه مقاومت چاروسا هم در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ملت بزرگوار ایران اسلامی در جنگ تحمیلی سیلی محکمی به گوش استکبار زد وآنها را از کرده خود پشیمان کرد و امروز هم اگر آمریکا بخواهد ملت را آزمایش کند همه آماده ایم تا سیلی دیگری به دشمن بزنیم.

وی با انتقاد از مسئولینی که در مراسم غبارروبی گلزار شهدا شرکت نکردند تاکید کرد: صندلی که امروز مسئولین بر روی آن تکیه زدند به برکت خون شهدا است و از این رو همه وظیفه داریم در برنامه های که به همین مناسبت برگزار می شود حضور باشکوه داشته باشند.

همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی تمثال شهدا این شهر در بلوار امام خمینی(ره) نصب گردید.

فیض الله آبرود شهردار قلعه رئیسی گفت:تقارن ایام شهادت سرور آزادگان، حضرت اباعبدالله الحسین ، با ایام الله هفته ی دفاع مقدس شد که یاد آور خلق حماسه ی جاودان مقاومت اُمت مومن و ولایتمدار ایران اسلامی است.

وی گفت: به پاس ارج نهادن به مقام شامخ شهدا که امنیت، آرامش و آسایش هستند و این مسئولیت های زود گذر و فانی ما مدیون و مرهون خود گذشتگی های این عزیزان است نصب این تمثال کوچکترین خدمتی است که ما برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا انجام میدهیم.

آبرود تاکید کرد: ما هر چه داریم از شهدا داریم و تمام تلاش خود را تا الان انجام دادم و همچنین اولویت بندی کردیم تا خیابانی که بنام خیابان شهدا است بازگشایی کنیم و انشا اله بزودی این خیابان ساماندهی و آسفالت خواهد شد.

شهردار قلعه رئیسی گفت: برگزاری یادواره های شهدا د،یدار با خانواده شهدا، تکریمخانواده شهدا و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا در زمان مسئولیت اینجانب از بزرگترین افتخاراتم  میباشد.