پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام‌جمعه شیراز با اذعان به وجود آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، انحرافات جنسی، فقر، کارتون خوابی و… در برخی مناطق این شهر گفت: متأسفانه باید بگویم اقدامات گذشته تأثیر آن‌چنانی برای درمان این درد مضاعف نداشته است.

 به گزارش ریواس جنوب، آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تأکید بر ضرورت اقدام جدی در خصوص آسیب‌های اجتماعی در شهرستان شیراز اظهار داشت: با کمال تأسف با یک سری آسیب‌ها مثل اعتیاد، انحرافات جنسی، فقر، کارتون خوابی و… در برخی مناطق شهر مواجهیم.

به نقل از فارس، وی افزود: با وجود این آسیب‌ها، یک ویژگی در شهر شیراز وجود دارد که باید برای آن نیز چاره یافت و اینکه در شهر شیراز «منطقه تاریخی» درگیر آسیب‌ها شده است؛ یعنی جایی که همه مردم دنیا آن را می‌بینند و این یک درد مضاعف است.

امام‌جمعه شیراز ادامه داد: شما در شهر شیراز می‌خواهید وارد حرم مطهر امام زادگان شوید و بعد با این آسیب‌ها مواجه می‌شوید و این زیبنده سومین حرم اهل‌بیت (ع) نیست.

دژکام خاطرنشان کرد: برای حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی در برخی مناطق آسیب‌زا، اقداماتی شده اما واقعیت این است که خیلی‌ها جرأت نمی‌کنند در این مناطق حتی قدم بزنند! و بنده مطمئنم اگر اقدام مناسبی نکنیم، این آسیب‌ها حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها ملزم هستند که در رابطه با آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند، افزود: در شهرداری باید به مسائل انسانی توجه بیشتری شود و این مسائل در اولویت باشد چرا که کار شهرداری تنها پل ساختن و کار عمرانی نیست.

امام‌جمعه شیراز ادامه داد: سوای شهرداری مراکز دیگری مانند بسیج، تشکل‌های مردمی و… نیز باید در مقابله با آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند.

دژکام در عین حال گفت: متأسفانه این مجموعه‌ها هماهنگی لازم را با یکدیگر نداشته و به همین دلیل تبدیل به یک جریان اصلاح‌گر نمی‌شوند که از مدیران اصلی شهر تقاضا دارم که با مشورت باهم یک هماهنگی ایجاد کنند و گاهی نیز گزارش دهند که چکار کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران برنامه‌ریزی کنند و بگویند پس از ۵ سال این آسیب‌ها کاهش یافته است و متأسفانه باید گفت اقدامات گذشته تأثیر آن‌چنانی نداشته است.

دژکام همچنین گفت: دلمان می‌خواهد نگاه به منطقه تاریخی شیراز به گونه‌ای باشد که به دنیا نشان دهیم که سومین حرم اهل‌بیت (ع) به شایستگی اداره می‌شود.

** به فرموده رهبری هر کسی که در این کشور نفس می‌کشد حق شهروندی دارد

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار هفته گذشته نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر انقلاب گفت: بنا به فرموده ایشان هرکسی که در این کشور نفس می‌کشد حق شهروندی دارد و حفاظت از این حق، بر عهده نظام اسلامی است.

دژکام ادامه داد: در این راستا قوه قضاییه اقداماتی در خصوص حقوق و امنیت عمومی، لایحه حفظ کرامت زنان و مبارزه با مفاسد اقتصادی انجام داده که جای تقدیر دارد.

امام‌جمعه شیراز همچنین با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه ایران و بیان اینکه تحمل یک سال و نیم تحریم جز با ایمان حاصل نمی‌شد و این ایستادگی نشانه ایمان است، افزود: ظلمی که به ملت ما و ملت‌ها به جرم ایمان داشتن به پیامبر و اهل‌بیت (ع) می‌شود را خدا می‌بیند و او به یقین منتقم است.

وی مقاومت را راه پیروزی بر استکبار دانست و افزود: سختی‌های عرصه مقاومت روزی تمام خواهد شد و ما تا جایی که ظالمان را سر جای خود ننشانیم، دست از مقاومت بر نخواهیم داشت.

انتهای پیام/فارس/ منتشر کننده: سجاد بنام